DieRoten.pl

Goetze o odejściu z FCB: Może powinienem poświęcić więcej czasu

24.06.2022, 10:16:31
Ł. Skwiot

Latem 2013 roku do klubu ze stolicy Bawarii trafił Mario Goetze, który w tamtym czasie był postrzegany jako największy talent niemieckiej piłki ostatnich kilkunastu lat.

Niestety, ale przygoda Niemca nie do końca była „udana” z monachijczykami, choć jego liczby w Monachium świadczą o czym innym – w końcu mowa o 114 spotkaniach, w których to strzelił 36 bramek oraz dołożył do tego dorobku 24 asysty.

Ostatecznie po 3 latach Mario Goetze wrócił do Borussii Dortmund za około 22 mln euro. Podczas niedawnego wywiadu dla francuskiego „L’Equipe”, mistrz Świata z 2014 roku wrócił wspomnieniami do przeszłości i poruszył kwestię swojego odejścia z FCB.

− Myślę, że powinienem był poświęcić więcej czasu. Widzimy to trochę na przykładzie Roberta Lewandowskiego. Jest w Monachium od 2014 roku, a ostatnie dwa lata były jeszcze lepsze niż pierwsze znakomite – powiedział Goetze.

− Nie dałem sobie tego czasu, klub też mi go nie dał, a to ważny czynnik. Kiedy patrzę na Karima Benzemę, myślę, że to już jego 13. rok w Realu Madryt i obecnie gra swoją najlepszą piłkę w karierze – mówił dalej.

− Może miałbym więcej tytułów, gdybym trafił do Liverpoolu, gdy chciał mnie Klopp. Byłoby również ekscytujące wrócić do Monachium i wyjaśnić im, dlaczego powinniśmy kontynuować naszą współpracę – podsumował Mario Goetze.

Mając na uwadze doniesienia z Niemiec, to jeszcze w tym tygodniu Mario Goetze może zostać ogłoszony jako nowy zawodnik Eintrachtu Frankfurt, który dał już zielone światło na transfer byłego pomocnika Bayernu oraz Borussii Dortmund.

źródło: L'Equipe

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)24.06.2022 20:18
@Rufus87 sportowo tak powinno być. Bierz pod uwagę jeszcze psychikę człowieka. Gośćia media zniszczyły strasznie a i sam Guardiola dawał mu do pieca bo chciał Neymara , ponoć był wściekły, że zarząd kupił mu Goetze i kazał nim grać bo Bayern ma ciężko z południowcami.
24.06.2022 18:05
Mnie ta historia z nim przypomina trochę tę z Sebastianem Deislerem, też wielki talent który nie udźwignął ciężaru gry w Bayernie. Starsi kibice pamiętają jak to się wtedy skończyło i dobrze że z Mario było inaczej, nie mniej uważam że wielkiej kariery już nie zrobi.
24.06.2022 11:29
Wiele czynników przyczyniło się do tego, że Goetze został zmarnowany. Nie ma jednak sensu już do tego wracać, bo czasu nie cofnie.
24.06.2022 11:15
Myślałem, że to będzie nieniecki Messi ale niestety jego kariera się zatrzymała.
24.06.2022 10:27
Nigdy nie rozumiałem tej logiki Gotze - jakby Bayern pomylił się w jego ocenie to powinien odpalić po powrocie do BVB, natomiast jak wszyscy pamiętają była to już potem równia pochyła
24.06.2022 10:20
Diament który nie był oszlifowany ... Szkoda że nie został u nas na poziomie który pokazywał w bvb