Gnabry z kolejnym trafieniem!

Jak już dobrze wiemy na początku tego sezonu Bayern wykupił z Werderu Brema utalentowanego niemieckiego skrzydłowego − Serge'a Gnabry'ego − który momentalnie został wypożyczony do TSG Hoffenheim.

Wypożyczony z Bayernu młody skrzydłowy nie przestaje zaskakiwać wszystkich swoją obecną formą. W ostatnich tygodniach o Gnabry’m zrobiło się głośno głównie dzięki jego bramkom oraz niesamowitej szybkości w pojedynkach z innymi zawodnikami.

Wczorajszego popołudnia w Bundeslidze młody Niemiec po raz kolejny miał okazję zaprezentować wszystkim swoje mocne strony, kiedy to jego TSG Hoffenheim podejmowało na własnym podwórku walczący o utrzymanie w lidze Hamburger SV.

Emocji na wypełnionym po brzegi Wirsol Rhein-Neckar-Arena nie brakowało już od pierwszych minut. Początkowo HSV próbowało jakoś zagrozić gospodarzom, lecz to podopieczni Juliana Nagelsmanna bardzo szybko objęli prowadzenie za sprawą wypożyczonego z Monachium Gnabry'ego.

Młody Niemiec wpadł z piłką w pole karne, wykorzystał błąd defensora HSV i bez najmniejszych problemów pokonał golkipera hamburczyków. Nieco ponad 9 minut później świetnym rajdem popisał się Nico Schulz, który ośmieszył obronę gości i wyłożył "patelnię" do lepiej ustawionego Adama Szalaia.

Ekipa "Wieśniaków" po pół godzinie gry prowadziła już 2:0, lecz wynik ten mógł ulec zmianie jeszcze w pierwszej połowie, gdyby TSG lepiej wykorzystywało swoje okazje. Po zmianie stron również nie brakowało bramkowych okazji, lecz zarówno Baumann z Hoffenheim jak i Pollersbeck z HSV wzorowo wypełniali swoje obowiązki.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Obecnie TSG zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 46 punktów − wynik ten gwarantuje pewną grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Pozostając przy Gnabrym warto podkreślić, że przyszły skrzydłowy Bayernu Monachium miał udział dokładnie przy 8 z 17 ostatnich bramek "Wieśniaków". Ogółem biorąc pod uwagę jego dorobek w tym sezonie ligowym, to Serge może pochwalić się 9 trafieniami oraz 6 asystami w 20 spotkaniach.

Patrząc na formę Niemca prezentowaną w Hoffenheim, jego ciąg na bramkę, szybkość i umiejętności dryblingu, to kibice "Die Roten" mogą z nadzieją spoglądać na powrót Serge'a na Allianz Arenę w lipcu 2018 roku.