DieRoten.pl
Reklama

Głosujemy na Kane'a w POTM Bundesligi

fot. operations@newsimages.co.uk/Photogenica
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do siódmej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2023/24, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Przypominamy o możliwości oddawania swoich głosów na Piłkarza Lutego w Bundeslidze!

Jak zwykle nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden reprezentant Bayernu – Harry Kane. Nominowani są jeszcze Florian Wirtz (Bayer 04), Alejandro Grimaldo (Bayer 04), Jeremie Frimpong (Bayer 04), Xavi Simons (RB Lipsk) oraz Kevin Stoeger (VfL Bochum).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani do tytułu Piłkarza Stycznia:

− Harry Kane (Bayern Monachium).
− Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
− Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).
− Jermie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen).
− Xavi Simons (RB Lipsk).
− Kevin Stoeger (VfL Bochum).

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Victor Boniface (Bayer 04 Leverkusen).
Wrzesień: 
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).
Październik: Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Listopad: Deniz Undav (VfB Stuttgart).
Styczeń: 
Deniz Undav (VfB Stuttgart).
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:

 

 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...