DieRoten.pl

Głosowanie na Zawodnika Września w BL

06.10.2022, 09:28:51

Poznaliśmy już nominowanych graczy do drugiej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2022/23, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Jak zwykle nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie nie znalazł się ani jeden reprezentant Bayernu Monachium. Nominowani są Ramy Bensebaini (Gladbach), Christopher Trimmel (Union), Florian Kainz (Kolonia), Jonas Hofmann (Gladbach), Rafał Gikiewicz (Augsburg) oraz Niclas Fuellkrug (Werder).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

− Ramy Bensebaini (Gladbach)
− Christopher Trimmel (Union)
− Florian Kainz (Kolonia)
− Jonas Hofmann (Gladbach)
− Rafał Gikiewicz (Augsburg)
− Niclas Fuellkrug (Werder)

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Sheraldo Becker (Union)
Wrzesień: 

Październik: 
Listopad: 
Grudzień: 

Styczeń: 

Luty: 

Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)06.10.2022 19:32
Ja oddałem głos na Rafała Gikiewicza i nie chodzi tylko o mecz z nami. Uważam że gra równo i jest mocną ostoją średniego Augsburga. Może szans nie ma bo bardziej stawia się na graczy ofensywnych, nie mniej uważam że on w tym miesiącu najbardziej na tę nagrodę zasłużył.
06.10.2022 14:50
Myślę, że jednak Füllkrug
06.10.2022 12:04
Rafał powinien wygrać.
06.10.2022 11:12
Gikiewicz będzie poważnym kandydatem do tego wyróżnienia.