DieRoten.pl
Reklama

Głosowanie na Zawodnika Października w BL

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Poznaliśmy już laureata pierwszej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze, która została dopiero co prowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej. We wrześniu jak już wiemy zwyciężył Marco Reus.

Podobnie jak w poprzednim miesiącu nominowanych jest sześciu zawodników. Mowa o takich piłkarzach jak Jonas Hofmann, Luka Jovic, Sebastien Haller, Marcel Halstenberg, Achraf Haimi oraz Jadon Sancho.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6 piłkarzy).

Selekcja zawodników do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Zawodnik Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu piłkarzy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

− Achraf Hakimi (20, Borussia Dortmund): 2 wykreowane okazje, 4 asysty, 90% skuteczność podań.
− Sebastien Haller (24, Eintracht Frankfurt): 8 wykreowanych okazji, 3 bramki, 2 asysty.
− Marcel Halstenberg (27, RB Lipsk): 6 wykreowanych okazji, asysta, 81% skuteczność podań.
− Jonas Hofmann (26, Gladbach): 7 wykreowanych okazji, 3 bramki, 2 asysty.
− Luka Jovic (20, Eintracht Frankfurt): 6 bramek, 2 asysty.
− Jadon Sancho (18, Borussia Dortmund): 8 wykreowanych okazji, 3 bramki, asysta.

Głosować można nie tylko na oficjalnej stronie Bundesligi, ale i także na witrynie oficjalnego partnera Bundesligi i nagrody Zawodnika Miesiąca – EA SPORTS Fifa 19.

Źródło: Bundesliga.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...