DieRoten.pl
Reklama

Głosowanie na Zawodnika Lutego w BL

fot.
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do ósmej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2019/20, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Podobnie jak w poprzedniej edycji nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazło się dwóch piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec i mowa jest o takich graczach jak Benjamin Pavard oraz Joshua Kimmich. Stawkę uzupełniają jeszcze Achraf Hakimi (BVB), Christoph Baumgartner (Hoffenheim), Kai Havertz (Leverkusen) oraz Timo Werner (RB Lipsk).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

– Benjamin Pavard (Bayern)
– Joshua Kimmich (Bayern)
– Timo Werner (RB Lipsk)
– Christoph Baumgartner (TSG Hoffenheim)
– Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
– Kai Havertz (Leverkusen)

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Robert Lewandowski (Bayern)
Wrzesień: 
Amine Harit (Schalke)
Październik: Serge Gnabry (Bayern)
Listopad: Timo Werner (RB Lipsk)
Grudzień: 
Timo Werner (RB Lipsk)
Styczeń:  
Erling Haaland (Borussia Dortmund)
Luty:
Jadon Sancho (Borussia Dortmund)
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...