DieRoten.pl

Poznaliśmy już laureata drugiej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze, która została dopiero co prowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej. W październiku jak już wiemy zwyciężył Jadon Sancho.

reklama

Podobnie jak w poprzednim miesiącu nominowanych jest sześciu zawodników. Mowa o takich piłkarzach jak Sebastien Haller, Thorgan Hazard, Luka Jovic, Alassane Plea, Ante Rebic oraz Marco Reus.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6 piłkarzy).

Selekcja zawodników do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Zawodnik Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu piłkarzy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

 

>>> Głosować można tutaj <<<

źródło: Bundesliga.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama07.12.2018 06:33
Czas to zmienić i sprawić by gracze Bayernu znów byli góra.
05.12.2018 17:14
Kolejny miesiąc i znów nie ma żadnego gracza naszego klubu:(

reklama