DieRoten.pl
Reklama

Głosowanie na Piłkarza Lutego w Bundeslidze

fot.
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do siódmej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2021/22, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Podobnie jak w poprzedniej edycji nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden gracz Bayernu – Robert Lewandowski. Ponadto nominowani są Jonas Hofmann (Gladbach), Alassane Plea (Gladbach), Christopher Nkunku (Lipsk), Moussa Diaby (Leverkusen) oraz Marco Reus (Dortmund)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

− Robert Lewandowski (Bayern)
− Jonas Hofmann (Gladbach)
− Alassane Plea (Gladbach)
− Marco Reus (BVB)
− Christopher Nkunku (RB Lipsk)
− Moussa Diaby (Bayer 04 Leverkusen)

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Erling Haaland (Borussia Dortmund)
Wrzesień: 
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen)
Październik: Christopher Nkunku (RB Lipsk)
Listopad: Alphonso Davies (Bayern)
Grudzień: 
Patrik Schick (Bayer 04 Leverkusen)
Styczeń: 
Thomas Mueller (Bayern)
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...