Gladbach uzupełnia stawkę Bundesligi

Wszystko jest już jasne - Borussia Mönchengladbach nie spadnie z Bundesligi. Podopieczni Luciena Favre pokonali w dwumeczu VfL Bochum, który zajął trzecie miejsce w rozgrywkach 2. Bundesligi.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii, która grała u siebie. Gola na 1:0 strzelił w ostatniej minucie meczu Ivan De Camargo.

Spotkanie rewanżowa zaczęło się lepiej dla Bochum, ponieważ w 25. minucie samobójcze trafienie zaliczył Havard Nordtveit. Bramkę na 1:1, która zapewniła pierwszoligowy byt, zdobył niezawodny Marco Reus. Asystę przy jego trafieniu zapisał De Camargo.

Tym samym, Gladbach uzupełnia stawkę 18. drużyn, które będą walczyły w nadchodzącym sezonie o mistrzostwo Niemiec. Z pierwszą ligą pożegnały się wcześniej drużyny St. Pauli i Eintrachtu Frankfurt, które zajęły dwa ostatnie miejsca. W ich miejsce zobaczymy wracającą Herthe Berlin z Christianem Lellem, Thomasem Kraftem i Andreasem Ottlem, oraz lokalnego rywala Bayernu - FC Augsburg.

Utrzymanie Borussii w Bundeslidze może oznaczać, że transfery łączonych z Bayernem Reusa i Dante są mało prawdopodobne.