DieRoten.pl

Bardzo możliwe, że w zimowym okienku transferowym klub ze stolicy Bawarii opuści dwóch zawodników, którzy nie mogą liczyć na występy w pierwszym zespole FCB.

Od dłuższego czasu w niemieckich mediach coraz częściej spekuluje się, że w zimowym okienku transferowym stolicę Bawarii na rzecz 1. FC Koeln może opuścić utalentowany Joshua Zirkzee.

Warto przypomnieć, że Holender był pożądanym celem „Kozłów” już zeszłego lata, ale wówczas „Bawarczycy” nie zgodzili się na oddanie swojego napastnika, jako że 19-latek był planowany jako alternatywa dla Roberta Lewandowskiego. Niemniej jednak kilka tygodni później do Bayernu trafił Eric Maxim Choupo-Moting.

Obecnie Zirkzee jest dopiero wyborem numer trzy, dlatego też jego wypożyczenie wydaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem, o czym też mistrzowie Niemiec mają rozmawiać wewnątrz klubu.

Z informacji „FussballTransfers” oraz „Spox” wynika, że Kolonia miała już nawet rozpocząć pierwsze rozmowy z „Gwiazdą Południa” w celu zatrudnienia (wypożyczenia) utalentowanego snajpera. Joshua mógłby być idealnym „lekarstwem” na problemy 1. FCK w ataku (Andersson i Kainz są kontuzjowani od dłuższego czasu).

To nie koniec, albowiem na celowniku „Kozłów” ma być również Leon Dajaku, który pełni pierwszoplanową rolę w drugiej drużynie Bayernu. Młody pomocnik był już obiektem spekulacji transferowych zeszłego lata, ale Niemiec nie chciał definitywnie odchodzić z Monachium, lecz udać się na wypożyczenie, jako że jego celem jest ustabilizowanie się w FCB.

Wyceniany na 9 mln € Zirkzee rozegrał łącznie 9 spotkań w sezonie 2020/21, zaś jego dorobek to 2 asysty. W przypadku Dajaku mówimy o 12 meczach, 3 golach i asyście.

źródło: Fussball Transfers

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama02.12.2020 18:03
To by była bardzo dobra decyzja wypożyczyć go do Koln.
02.12.2020 14:39
Dobre wyjście chyba. Pół roku regularnej gry na pewno lepsze niż treningi z Bayernem. Chociaż kto wie.

@GuteSpiele Musiala wczoraj kolejny raz pokazał że jest gotowy na grę w 1. drużynie. Dla mnie kozak.
02.12.2020 12:36
Jestem dwa razy na tak:-)
02.12.2020 11:58
Hugo to niech wróci do.swojego Tuchelka
02.12.2020 11:46
Wypożyczyć go na pół roku tam gdzie będzie grał w podstawie, a po sezonie kończy się umowa z Chupo i Zirkzee podpisać jako rezerwowego napastnika.

Musiala myślę, że nie musi na wypożyczenia iść, bo akurat on dość regularnie grywa i za pewne Flick nie zawaha się go wystawić np, za tydzień z Lokomotiwem, czy Unionem w lidze.
02.12.2020 11:40
Wypożyczcie go, inaczej nic z niego nie będzie już na 100 procent. A tak przynajmniej dacie mu szansę. Choć ten Choupo - no to już jest widać, że odpad.
02.12.2020 11:39
Grając w całym sezonie łącznie około 30 minut na pewno nie będą się dalej rozwijali, a w tym wieku to jest dla nich bardzo ważne.