DieRoten.pl
Reklama

Freund: Zrobiłem krok w stronę wielkiego piłkarskiego świata

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Począwszy od pierwszego września 2023 roku, nowym dyrektorem sportowym Bayernu Monachium jest Christoph Freund.

Przypominamy, że Austriak trafił do bawarskiego klubu z RB Salzburg, gdzie pracował przez wiele lat. Christoph Freund ma już za sobą kilka pierwszych miesięcy pracy w Monachium, o czym też opowiedział w najnowszym wydaniu klubowego magazynu „51”.

46-latek opowiedział między innymi o swoich pierwszych odczuciach z pracy w Bayernie, zwłaszcza po długoletniej przygodzie z RBS. Nowy dyrektor sportowy FCB jest świadom, że poczynił krok w stronę wielkiego piłkarskiego świata.

− Bayern to bardzo, ale to bardzo ekscytujący i imponujący klub. Sposób, w jaki klub jest zorganizowany, będąc tak przystępnym pomimo swoich rozmiarów, jest wyjątkowy na świecie. Coroczne Walne Zgromadzenie i spotkanie członków poprzedniego wieczoru były dla mnie zupełnie nowymi doświadczeniami. Sposób, w jaki członkowie żyją tym klubem, jest czymś wyjątkowym. To były intensywne trzy miesiące. Wnioski są pozytywne, to świetna zabawa i cieszę się, że po 17 latach w Salzburgu zrobiłem krok w stronę wielkiego piłkarskiego świata – powiedział Freund.

Christopha Freunda poproszono również o kilka słów na temat tego, jak w Salzburgu postrzegany jest taki klub jak Bayern Monachium.

− W Salzburgu masz ciągłość w zmianach. Kierunek klubu i zaangażowani ludzie nie zmienili się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a to pozwoliło nam dać wielu utalentowanym zawodnikom i trenerom szansę na zrobienie kolejnego kroku. Bayern koncentruje się na osiąganiu maksymalnych celów w europejskiej piłce nożnej. Co więcej, klub od dziesięcioleci jest nie tylko wybitny pod względem sportowym, ale także ekonomicznym. To również zapewnia bezpieczeństwo. Wiesz, co dostajesz w Bayernie – podsumował Christoph Freund.

Źródło: FCB / 51
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...