DieRoten.pl

Freund: Palhinha jest wciąż na naszym celowniku

19.11.2023, 11:44:28
Wirestock Creators / Shutterstock.com

Zeszłego lata, pod sam koniec letniego okienka transferowego, monachijczycy byli blisko finalizacji transferu portugalskiego pomocnika – Joao Palhinhii.

Transfer był już w zasadzie kompletny – Portugalczyk pomyślnie przeszedł badania medyczne w Monachium, a nawet odbył sesję zdjęciowa jako nowy zawodnik Bayernu. Niestety, ale w wyniku braku zgody Fulham na sprzedaż (nie znaleźli następcy na czas), Joao nie przeniósł się do FCB.

Ostatecznie Palhinha powrócił do Londynu, jednakże już wtedy media był przekonane, że „Bawarczycy” nie odpuszczą i zimą ponownie postarają się o defensywnego pomocnika. Ostatnio zainteresowanie jego osobą potwierdził publicznie Christoph Freund, czyli dyrektor sportowy „Gwiazdy Południa”.

− Oczywiście, Joao wciąż jest na naszym celowniku. Klub intensywnie współpracował z Palhinhą latem w sprawie transferu – powiedział dyrektor sportowy Bayernu.

− W ostatnim, ciekawym dniu okienka transferowego byłem już nieco zaangażowany. Ale jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, co się wydarzy zimą. Ogólnie rzecz biorąc, sondujemy rynek – dodał.

W rozmowie z dziennikarzem „Sport Bilda”, Christoph Freund został również zapytany, czy temat poszukiwań nowej „szóstki” jest obecnie najważniejszym dla niego i całego klubu.

− Kwestia jest złożona. Jeśli sprowadzilibyśmy zawodnika na prawą obronę, Konny Laimer - który grał tam ostatnio kilka razy i dobrze sobie radził - zostałby zwolniony na pozycję defensywnego pomocnika. Nie angażowałbym się, ale rozglądamy się za środkowym obrońcą, prawym obrońcą i szóstką. Zwłaszcza w obliczu zbliżającego się Pucharu Narodów Afryki i Pucharu Azji, gdzie zabraknie Noussaira Mazraouiego i Kim Min-jae oraz być może Erica Maxima Choupo-Motinga – podsumował Christoph Freund.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (7)19.11.2023 22:23
Ciekawe kto przyjdzie zimą.
19.11.2023 21:38
Freund nie ma pomysłów?
19.11.2023 19:58
Latem zaczęli finalizować ten transfer a zimą skończą:)
19.11.2023 17:07
Szkoda, że nie koncentrują się na Zubimendim…
#MiaSanMia
19.11.2023 16:20
Kibice będą chcieli kogoś topowego, a działacze sprowadzą uzupełnienia kadry xd
19.11.2023 13:12
Myśląc trochę chłodno choć smutna wizja, to obstawiam takie ruchy zimą: Palhinha/Zubimendi transfer definitywny lub Philipps wypożyczenie(dobre stosunki z City myślę, że mamy, stąd transfer nie jest pozbawiony logiki skoro klub szuka tylko UZUPEŁNIEŃ kadry) na pozycję 6tki i wypożyczenie Chalobaha, który może grać na stoperze i prawej obronie. Każdy inny lub kolejny ruch transferowy mnie w tym okienku zaskoczy jeżeli chodzi o pierwszy zespół, ale nie ma co się łudzić na jakieś fajerwerki. Nie zdziwi też wypożyczenie Peretza.
19.11.2023 11:48
Każdy będzie chciał nad nas wydoić, bo wszyscy wiedzą o naszych brakach.