DieRoten.pl
Reklama

Freund: Eric będzie cenną częścią naszej obrony

fot. canno73 / Photogenica
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził transfer nowego zawodnika do swojej obrony w ramach zimowego okienka transferowego.

Jak już wiemy monachijczycy pozyskali Erica Diera z Tottenhamu, który otrzymał umowę do końca czerwca bieżącego roku, z możliwością jej przedłużenia o kolejny rok. Nieoficjalnie mówi się, że FCB nie zapłaci teraz za Anglika ani centa, lecz dopiero w przyszłości (w zależności od liczby spotkań i osiągnięć).

Przy okazji oficjalnej prezentacji angielskiego defensora jako nowego stopera, na temat 29-latka wypowiedział się dyrektor sportowy monachijczyków, czyli Christoph Freund, który nie szczędził pochwał pod adresem reprezentanta Anglii.

− Cieszymy się, że udało nam się pozyskać Erica Diera do naszego zespołu. Od pewnego czasu odgrywał on ważną rolę w naszych rozważaniach dotyczących tego okresu transferowego – powiedział Freund.

− Eric będzie cenną częścią naszej obrony. Jego atletyczne umiejętności i międzynarodowe doświadczenie pomogą drużynie zarówno na boisku, jak i w szatni – podsumował Christoph Freund.

W trakcie swojego pobytu w Tottenhamie, Eric miał okazję rozegrać łącznie 364 spotkania na krajowym i europejskim podwórku. Jeśli mowa o Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz Lidze Konferencji, Eric wystąpił w 54 meczach.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...