Francuzi z awansem do fazy pucharowej

Za nami kolejne spotkania w ramach rozpoczętego dokładnie 20 listopada turnieju mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Przypominamy zarazem, że na mundial w Katarze pierwotnie powołanych zostało łącznie 17 piłkarzy pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec. Co do wczorajszych spotkań fazy grupowej mistrzostw świata, w akcji mogliśmy oglądać m. in. Francuzów.

Francja 2:1 (0:0) Dania (Stadium 974)

Wczorajszego późnego wieczoru swój drugi mecz w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej rozegrali piłkarze Francji, którzy przypomnijmy przystąpili do mundialu w roli obrońców tytułu. Rywalem „Trójkolorowych” była tym razem reprezentacja narodowa Danii.

Koniec końców pojedynek drugiej kolejki fazy grupowej na Stadium 974 zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Francuzów. Warto podkreślić, że wszystkie trafienie w tym starciu padły dopiero w drugiej połowie. Bramki dla aktualnych mistrzów świata zdobył Kylian Mbappe.

Jeśli mowa o powołanych z Bayernu zawodnikach, to od samego początku zagrał tylko Dayot Upamecano (90 minut). Podczas gdy Kingsley Coman wszedł z ławki i rozegrał 15 minut, to Benjamin Pavard przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej nad Duńczykami, podopieczni Didiera Deschampsa jako pierwsi zapewnili sobie awans do fazy pucharowej na mundialu w Katarze.

Kolejne spotkanie

Obecnie Francuzi zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie, zaś swoje następne spotkanie rozegrają już w najbliższą środę, kiedy to na Education City Stadium zmierzą się z Tunezją. Początek boju o 16:00.