Francja zwycięża, Szwajcaria wypuszcza punkty z rąk

Za nami już kolejna seria spotkań w ramach czerwcowej przerwy reprezentacyjnej, która za niespełna kilka dni dobiegnie już końca.

Zanim jednak piłkarze udadzą się na wakacje, to w nadchodzących dniach będziemy jeszcze świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Podczas gdy Francja mierzyła się z Grecją, to Szwajcaria rywalizowała z Rumunią.

Francja 1:0 (0:0) Grecja

Swoje drugie i zarazem ostatnie zarazem spotkanie w ramach czerwcowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze francuskiej kadry narodowej, którzy mierzyli się na Stade de France z drużyną narodową Grecji.

Koniec końców podopieczni Didiera Deschampsa wymęczyli zwycięstwo i ostatecznie pokonali Greków 1:0. Gola na wagę bardzo cennych 3 punktów zdobył w 55. minucie Kylian Mbappe, który wykorzystał rzut karny. Jeśli mowa o występach graczy Bayernu, to Benjamin Pavard przesiedział tym razem całe 90 minut na ławce.

Z kolei pełne zawody rozegrał Dayot Upamecano, podczas gdy Kingsley Coman spędził 77 minut na murawie.

Szwajcaria 2:2 (2:0) Rumunia

O katastrofalnej końcówce mogą z kolei mówić Szwajcarzy, którzy choć do 90. minuty prowadzili wczoraj z Rumunią 2:0, to ostatecznie dali sobie strzelić jeszcze dwie bramki w doliczonym czasie gry, dlatego też pojedynek eliminacji do EURO 2024 zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów. Yann Sommer zagrał od samego początku i spędził na boisku 90 minut.