Francja gromi, genialny występ Comana

Nie dalej jak w ubiegły poniedziałek rozpoczęła się trzecia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Przypominamy, że poza Monachium przebywa dokładnie 15 zawodników FCB.

Za nami już kilka spotkań z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, swój mecz rozegrali piłkarze francuskiej reprezentacji narodowej, którzy podejmowali na własnym podwórku Kazachstan.

Parc des Princes w Paryżu: Francja vs Kazachstan

Wczoraj późnym wieczorem o 20:45 na Parc des Princes w Paryżu odbyło się kolejne spotkanie Francuzów w ramach eliminacji do mistrzostw Świata w 2022 roku. Rywalem niedawnych zdobywców Pucharu Ligi Narodów była reprezentacja narodowa Kazachstanu.

Mistrzowie Świata z 2018 roku nie okazali litości swoim rywalom i dosłownie rozbili ich aż 8:0. Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem, to w drugich 45 minutach, podopieczni Didiera Deschampsa wpakowali swoim przeciwnikom jeszcze pięć kolejnych bramek.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się Kylian Mbappe (4), Karim Benzema (2), Adrien Rabiot oraz Antoine Griezmann. Warto wspomnieć, że świetny mecz rozegrał przede wszystkim Kingsley Coman, który to zanotował dwie asysty i był bardzo aktywny w akcjach ofensywnych Francji. Jeśli mowa o pozostałych graczach Bayernu, to ich bilans we wczorajszym pojedynku wygląda następująco:

Benjamin Pavard (10 minut)
Lucas Hernandez (79 minut)
Kingsley Coman (79 minut i 2 asysty)
Dayot Upamecano (90 minut)

Dzięki wczorajszej wygranej nad Kazachstanem, francuska reprezentacja narodowa zapewniła już sobie bezpośredni awans na mistrzostwa Świata w 2022 roku. Co do ostatniego meczu Francuzów w ramach trzeciej przerwy reprezentacyjnej, to mistrzowie Świata do akcji wracają już we wtorek, kiedy to zmierzą się z Finami.