Foerster: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

W ubiegły wtorek swoje przedostatnie spotkanie w 2021 roku rozegrali zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec, którzy mierzyli się z VfB Stuttgart.

Bayern Monachium pokazał się z bardzo dobrej strony i mimo skromnego prowadzenia 1:0 w pierwszej połowie, monachijczycy strzelili swoim rywalom ze Stuttgartu cztery bramki w drugiej części spotkania i ostatecznie wygrali 5:0.

Tradycyjnie po zakończeniu meczu, w strefie mieszanej dla dziennikarzy na pytania odpowiadali piłkarze wyznaczeni przez oba kluby – w przypadku ekipy gospodarzy wybór padł między innymi na Philippa Foerstera, który podkreślił, że liczne błędy VfB przeważyły o przegranej.

− Wniosek jest taki, że popełniliśmy w tym meczu zbyt wiele błędów, a te proste błędy są bezlitośnie karane w meczu z Bayernem – powiedział Foerster.

− Mimo to zagraliśmy dobry mecz do stanu 0:2. Możemy bazować na naszym występie do 60. minuty i powinniśmy wykorzystać go w wyjazdowym meczu z Kolonią, gdzie, miejmy nadzieję, z poczuciem sukcesu udamy się na przerwę zimową – podsumował Philipp Foerster.

Co do obecnej sytuacji kadrowej, to liderem jest Bayern Monachium, który zgromadził już 40 punktów, podczas gdy drugie miejsce zajmuje Borussia Dortmund z dorobkiem 34 oczek.

Źródło: VfB Stuttgart