Flick zadowolony z występu Thiago, Goretzki i Kimmicha

W ubiegły piątek Bayern Monachium miał możliwość rozegrać mecz towarzyski w ramach przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami turnieju Ligi Mistrzów.

Bayern pokonał Olympique Marsylię 1:0, zaś bramkę na wagę zwycięstwa jeszcze w pierwszej połowie zdobył Serge Gnabry.

Tradycyjnie już po meczu odbyła się konferencja prasowa, podczas której na przeróżne pytania dziennikarzy odpowiadał Hansi Flick. Część z nich dotyczyła między innymi występu Kimmicha na prawej obronie oraz współpracy duetu Goretzka i Thiago w centrum pomocy. Ponadto 55-latek odniósł się do powrotu po bardzo długiej przerwie Niklasa Suele.

− Kimmich wykonał pracę na prawej obronie jak należy. Leon i Thiago poradzili sobie bardzo dobrze na środku. Thiago ciężko pracował. Razem z Leonem odzyskali sporo piłek. Dobrze utrzymywali swoje pozycje. Kimmich wywiązał się ze swoich obowiązków. Dlatego też jestem zadowolony – powiedział Flick.

− W trakcie przerwy Niklas pracował bardzo ciężko, więc to oczywiste - wszyscy się cieszymy, że wrócił do akcji, zwłaszcza że pauzował tak długo – mówił dalej.

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się również plotki, że Mickael Cuisance może udać się na wypożyczenie. Mimo wszystko Flick nie słyszał nic o tym i jak sam przyznał jest w pełni zadowolony z jego rozwoju.

Muszę przyznać, że Cuisance wykonuje świetną pracę na treningach. Dziś także pokazał na co go stać. Szczerze powiedziawszy nie wiem nic o tych plotkach. Każdego dnia pojawia się ich od groma. Jestem całkowicie spokojny w tym temacie – podsumował po meczu Flick.

Źródło: AZ / Sport1 / TZ