DieRoten.pl

Podczas gdy wszyscy piłkarze, którzy polecieli do Kataru są w pełni sprawni i gotowi do gry na turnieju Klubowych Mistrzostw Świata, to w Monachium pozostało kilku graczy.

Jak już wiemy mowa o takich zawodnikach jak Tanguy Nianzou (trenuje indywidualnie po kontuzji uda), Alexander Nuebel (kontuzja kostki) oraz Leon Goretzka Javi Martinez (obaj przebywają na kwarantannie). 

Niemiecki magazyn „Kicker” informuje, że choć w dzisiejszym meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze, zabraknie Leona i Javiego, to trener Hansi Flick wciąż ma nadzieję, że obaj będą mogli jeszcze dołączyć do drużyny w Dosze.

Bez względu na wynik w dzisiejszym starciu z Al Ahly (początek o 19:00), klub ze stolicy Bawarii będzie czekał jeszcze jeden bój – finał lub mecz o 3. miejsce (11 lutego).

Co do dzisiejszego wyjściowego składu, to dziennikarze nie przedstawili przewidywanej XI, ale mówi się, że trener „Gwiazdy Południa” powstrzyma się raczej od wielkich eksperymentów w składzie. Niewykluczone jednak, że do wyjściowej XI powrócą Jerome Boateng oraz Alphonso Davies.

Pozostając jeszcze w temacie Klubowych Mistrzostw Świata, to warto podkreślić, że za końcowy triumf, „Bawarczycy” będą mogli liczyć na dodatkową premię od klubu. Ponadto za wygranie KMŚ na konto FCB wpłynie około 4 milionów euro.

− Kolejny tytuł [KMŚ – przyp. red.] z pewnością byłby czymś dobrym dla wizerunku klubu (…) W czasach pandemii każde euro jest cenne – powiedział Herbert Hainer.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama08.02.2021 19:22
Czekamy na Was chłopaki, ale w tym turnieju damy radę JBC.
08.02.2021 17:54
08.02.2021 13:49
Dokładnie, bez sensu. Lepiej niech chłopaki się przygotują spokojnie na Arminię.
08.02.2021 08:01
Nie za bardzo widzę sens w ściąganiu Goretzki i Martineza do Doha na jeden mecz.