DieRoten.pl

Flick walczy o pozostanie Thiago i Alaby

06.07.2020, 01:07:43
Photogenica

Umowy Thiago Alcantary i Davida Alaby obowiązują do końca czerwca 2021 roku. Nie jest żadną tajemnicą, że monachijczycy pragną przedłużyć te umowy ze swoimi zawodnikami.

Jeśli mowa o Thiago, to wiele wskazuje na to, że pomocnik zmieni otoczenie klubowe, choć na początku maja media informowały o nieuchronnym przedłużeniu kontraktu z mistrzami Niemiec. W przypadku Davida Alaby sytuacja wygląda o wiele lepiej i Austriak najpewniej zostanie na dłużej.

Bez względu na wszystko cały klub wierzy, że koniec końców obaj Panowie dojdą do porozumienia z FCB. W szczególności nadzieję na to ma trener Hansi Flick, który po sobotnim meczu z Bayerem 04 Leverkusen wpadł w ramiona Austriaka i Hiszpana. W rozmowie dla „Bilda” 55-latek zapytano o Alcantarę odparł:

− Dla mnie Thiago jest wyjątkowym piłkarzem. On o tym wie, zresztą powiedziałem mu to ostatnio ponownie. Staram się trzymać drużynę razem, tak jak ma to miejsce teraz. Nie wiem jednak jaką podejmie decyzję. Jedno jest pewne: mogliśmy się dziś przekonać, że Thiago identyfikuje się w 100% z klubem. Kiedy pojawił się na boisku, jak napędzał drużynę, jak wygrywał pojedynki. Ma już uraz za sobą, trzy tygodnie temu przeszedł operację pachwiny. To sensacyjne, jak się to wszystko szybko poukładało. Wrócił niemalże do 100% dyspozycji i był dla nas ważny w krótkim czasie gry na boisku, ponieważ wniósł spokój, bezpieczeństwo, radość z gry i dobrze radził sobie w odbiorze − powiedział Hansi Flick.

Na późniejszej konferencji prasowej temat Thiago i Alaby był nadal kontynuowany przez Hansiego Flica, który nie szczędził pochwał pod adresem Austriaka. 55-latek po raz kolejny wyraził także nadzieję na pozostanie obu zawodników w Monachium na dłużej.

− Zaczekajcie, czy chcecie jeszcze, aby powiedział coś o Davidzie? Nie jestem znany z wyróżnienia poszczególnych graczy, ale David strzelił światowej klasy gola. Niesamowicie dojrzał na stoperze. To nie tylko piłkarz, który daje nam wiele dobrego. David jest również bardzo szanowany poza boiskiem. Motywuje zespół swoim pozytywnym nastawieniem i jest dla mnie ważny jako trenera. (...) David zaczynał tutaj w sekcji juniorskiej, był krótko wypożyczony do TSG, po czym wrócił. Rozwinął się w światowej klasy lewego defensora, a w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy niesamowicie rozwinął się również na stoperze. Byłoby miło, ja sam byłbym przeszczęśliwy, gdybyśmy mogli go zatrzymać. Jestem bardzo pozytywny w tej sprawie. Może zakończyć swoją karierę w klubie, gdzie się wychował. Nie zdarza się to już zbyt często, więc byłbym niezwykle rad. Traktuje się go tutaj z ogromnym uznaniem. Dlatego mam nadzieję, że uda nam się zachować tych dwóch piłkarzy, mimo iż wiem, że z Thiago nie będzie tak łatwo. W każdym razie, ja i mój zespół trenerski zrobimy wszystko, co możemy, aby zatrzymać obu − podsumował trener FCB.

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama10.07.2020 21:59
Jeśli ktoś ma sprawić by Thiago został, to jest to Flick.
08.07.2020 10:17
I mam nadzieję, że autorytet Flicka sprawi, że zostanie choć Alaba.
06.07.2020 23:40
Powinni czym prędzej się zdecydować żeby klub mógł planować dalsze ruchy transferowe.
06.07.2020 22:03
Też tak myślę jak tapczan.
06.07.2020 11:02
Alaba zostanie, a Thiago to wielka niewiadoma.
06.07.2020 09:14
Jak zostanie Thiago, to pozbędą się Tolisso i Martineza, a jak odejdzie, to ktoś z tej dwójki zostanie czyli i tak ze dwóch dwóch piłkarzy grających na szóstce odejdzie i ktoś przyjdzie. Prawa obrona nie potrzebuje zawodnika do pierwszego składu, więc jeśli to nie będzie Dest, to kto inny. Do tego czwartego skrzydłowego szukają.
06.07.2020 08:44
Myślę, że nasza dalsza polityka transferowa będzie uzależniona właśnie od ewentualnego odejścia Thiago i Alaby. Mówię tu oczywiście o pozyskaniu kogoś na obronę (Dest?) oraz kogoś do środka pola.
06.07.2020 07:41
Będę bardzo zadowolony jeśli chociaż Alaba przedłuży umowę na kilka lat.

reklama