DieRoten.pl

Flick: To nie była dla mnie łatwa decyzja

18.04.2021, 10:46:23
FotoOlimpik

Niestety, ale mając na uwadze niedawną wypowiedź Hansiego Flicka, wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu bieżącego sezonu trener odejdzie z Bayernu Monachium.

Wczoraj wieczorem zaprezentowaliśmy Wam tylko fragment wypowiedzi Hansiego Flicka dla niemieckiej stacji „Sky”. Poniżej możecie znaleźć dalszą część, w której trener rekordowego mistrza Niemiec między innymi podziękował za szansę, jaką otrzymał od klubu i nie tylko.

‒ Powiedziałem dziś drużynie, że chcę rozwiązać swój kontrakt z końcem lata. Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Pojawiło się kilka plotek, więc chciałem to powiedzieć drużynie osobiście ‒ powiedział po meczu Flick.

‒ Chcę również podziękować klubowi za to, że dał mi możliwość trenowania tej drużyny. Ta decyzja nie była dla mnie łatwa. Jestem fanem tego klubu. Gerd Mueller, Paul Breitner, Karl-Heinz Rummenigge - wszyscy byli dla mnie idolami z dzieciństwa. Jestem dozgonnie wdzięczny klubowi za szansę, jaką mi dał – mówił dalej.

− Dlaczego podjąłem taką decyzję? To są rzeczy, o których rozmawialiśmy wewnętrznie i pozostaną one wewnętrzne. Nie mam zamiaru niczego upubliczniać (...).Przez prawie dwa lata wykonaliśmy razem świetną pracę. Jestem pod wrażeniem tej drużyny, jej jakości i nastawienia − kontynuował trener.

− DFB? Nie prowadziłem jeszcze żadnych rozmów, jako że mieliśmy i mamy ważne mecze do rozegrania z Bayernem. Odpowiadając na drugą część pytania - nie, moja przyszłość nie jest jeszcze jasna. Oczywiście kadra Niemiec to opcja, którą każdy trener musi rozważyć. Ale dla mnie ostatnie tygodnie nie były łatwe, poinformowałem o wszystkim klub i zespół. Nie ma nic więcej do powiedzenia − dodał.

− Mamy jeszcze 5 spotkań do rozegrania. Naszym celem i ambicją jest wygranie każdego meczu, jeśli to możliwe. Myślę, że mamy jeden punkt więcej niż na tym etapie poprzedniego sezonu. Tak jak mówiłem wcześniej, chcemy dodać piątą gwiazdę na koszulce w tym sezonie, więc musimy pozostać skoncentrowani do samego końca − podsumował Hansi Flick.

Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż nieco później na konferencji prasowej trenera Flicka raz jeszcze zapytano o jego przyszłość. Tym razem Hansi przyznał wprost: „Wyraziłem tylko chęć rozwiązania kontraktu. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że moja umowa z klubem obowiązuje do 2023 roku.”

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)

reklama18.04.2021 22:43
Klub pozwoli mu odejść, innej opcji nie ma!! Za wszystko co dla nas zrobił!!
18.04.2021 15:44
Może jest jakaś minimalna nadzieja jeszcze... zdaje sobie sprawę do kiedy ma kontrakt, wyraził tylko chęć... chociaż jakiś cień nadziei?:-/
18.04.2021 14:05
"To są rzeczy, o których rozmawialiśmy wewnętrznie i pozostaną one wewnętrzne". Sprawa dla mnie jasna. Źle się działo na linii dyrektor sportowy - trener czy zarząd - trener.
18.04.2021 13:40
@tapczan
To, że posada w DFB jest wolna na pewno przyśpieszyło tą decyzję. Podejrzewam, że gdyby nie to to wypełniłby kontrakt do końca i wtedy uciekłby. Suma sumarum dobrze się stało bo po co nam niezadowolony trener, który musi grać szrotem? Wszystko wyszło na jaw i to jest dobre.
18.04.2021 12:23
Znowu zarząd jest święty i Flick jest tym złym xd
18.04.2021 12:02
Nie wierze za bardzo Flickowi po ostatnich śliskich wypowiedziach i mijaniem się z prawdą. DFB zrobiło Bayern na szaro, mam nadzieje że Bayern będzie o tym pamiętał na przyszłość. Te zapewnienia, że nie złożą oferty, itd. Niech Flick odejdzie, a DFB niech trzyma się swoich obietnic.
18.04.2021 11:52
@AdiFantasti
Ty się śmiejesz, a takie wypożyczenie jest możliwe, chyba United kiedyś wypożyczyło właśnie Solskjaera,a dopiero potem zatrudnili go na stałe :D
18.04.2021 11:42
Jeżeli chłop ma wygrywać LM z ta drużyną,to musi mieć wiecej do powiedzenie w budowie zespołu. Myślę że mozna by go jeszcze przekonać do pozostania,ale tu musi Hainer i Kahn sie przeciwstawić Uliemu. jak dobrze sie orientuję to Lahm odmowił pracy w Bayernie też ze wzgledu ns Honesa.
uli na ciebie juz czas,bo mozesz resztę szacunku stracić
18.04.2021 11:36
Jestem ciekaw teraz postawy naszych na boisku.
Rose ogłosił odejście z Gladbach - od razu zaczęli przegrywać
Hutter ogłosił odejście z Frankfurt - od razu 4:0 bęcki wczoraj
Piłkarze mieli wiarę we Flicka i to może się też przełożyć na poziom gry.
18.04.2021 11:10
Moim zdaniem Flick odbył rozmowę z zarządem, przedstawił jasno co mu leży na sercu i jakie ma stwarzane problemy. Pewnie odzew był nijaki to powiedział, że chce rozwiązać kontrakt i tyle.
A kto wie. Może dał ultimatum, że chce większej władzy, że on albo Brazzo, Ci się nie zgodzili to rozwiązuje kontrakt.
18.04.2021 11:00
@AdiFantasti Dać 30 milionów za trenera, który zostanie zwolniony po maks. sezonie to głupota. To jest wielkie ryzyko wziąć takiego trenera, więc nikt nie będzie za niego płacić.
18.04.2021 10:56
Ten niech Bayern zachowa się jak z Lewym i wyciągnie kontrakt i pokaże Flickowi do kiedy obowiązuje. Hasan i Uli za niedługo odejda. Są to szkodnicy klubu, ale nie zakładam zataklizmu. Myślę że nadal Bayern będzie grał dobrze,tylko albo Julek albo Klopp

Edytowano : 2021-04-18 11:01:41

Mam nadzieję że Hainer czy Kahn postawia się za Flickiem. Też w złym momencie to ogłosił.
18.04.2021 10:53
Niech znajdą rozwiązanie ... Brazzo nie odejdzie to raczej pewne :/ a strat trenera który sprawia że zawodnikom chce się grać może być bolesna :/

- Flick zostaje
- Brazzo w zarządzie siedzi sobie i nikomu nie zawadza
- Bayern szuka nowego dyrektora sportowego

Na pewno lepiej na tym wyjdziemy niż odejście Flicka, płacenie 25-30 mln € za Julka gdzie i tak nie mamy pieniędzy na transfery (chyba że Brazzo myśli że pojedzie do Lipska i wypożyczy Julka z opcją wykupu ;])