DieRoten.pl
Reklama

Flick: Superpuchar? To wisienka na torcie

fot.
Reklama

Dokładnie jutro o 21:00 mistrzowie Niemiec powalczą o kolejne trofeum w 2020 roku. Tym razem monachijczycy powalczą z Sevillą o Superpuchar Europy (w Budapeszcie).

Podczas niedawnego wywiadu dla oficjalnego portalu „UEFA.com” opiekun bawarskiego klubu odniósł się do kilku tematów związanych z Bayernem Monachium.

Hansi Flick nie ukrywa, iż nie może doczekać się rywalizacji o Superpuchar Europy z Sevillą. Ponadto 55-latek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wygranej w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20 oraz stylu gry swojego zespołu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Hansi Flick na temat:

…Superpucharu Europy:

„…Osoby, które grały już w finale Superpucharu Europy powiedziały mi tylko, że to wisienka na torcie, kiedy wznosisz to trofeum po wielkim sezonie. Nasz cel jest jasny – chcemy wygrać. Sevilla oczywiście również chce triumfować. To będzie trudny mecz, obie ekipy miały mało czasu na przygotowania, ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie straciliśmy zbyt wiele pod względem wytrzymałości i kondycji.”

…wygrania Ligi Mistrzów:

„…Wierzyliśmy od samego początku. Nawet w dniu finału mieliśmy dobre przeczucie. Wykonaliśmy świetną robotę – zarówno mój sztab, jak i cały personel klubu. To miła i udana podróż, którą odbyliśmy razem i zakończyliśmy w pięknym stylu. Jednak to już przeszłość, teraz musimy na nowo upewnić się, że będziemy grali swoją piłkę od początku.”

…stylu gry Bayernu:

„…Chcemy być w posiadaniu. Kiedy nasi rywale mają piłkę, to musimy być aktywni. Kiedy zaś jesteśmy przy piłce, to chcemy wykończyć sytuację z determinacją, a nie po prostu kopać sobie wokół. Jeśli tylko jest okazja do wykreowania okazji, to oczywiście robimy to. Nasza filozofia i strategia gry dobrze nam służyły. Nie wiem dlaczego mielibyśmy to zmieniać, ale z pewnością dostosujemy kilka nowych rzeczy.”

…Leroy Sane:

„…Leroy Sane jest piłkarzem, który zapewnia nam więcej opcji gry, dzięki swoim umiejętnościom i uniwersalności na boisku. Nie osiągnął jeszcze 100%, ale jest na dobrej drodze i damy mu odpowiednio dużo czasu na to. Cieszymy się, że teraz gra dla nas.”

…nowego sezonu Ligi Mistrzów:

„…Mamy za sobą perfekcyjny sezon. Wygraliśmy wszystko. Oczywiście ciężko będzie obronić trofeum, ale akceptujemy wyzwanie i naszym celem jest zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów. Będziemy robić krok po kroku. Nie pozwolimy sobie jednak na to, aby spoglądać dalej, niż na nasz następny mecz. Będziemy przygotowywać się do każdego starcia. Chcemy też się poprawić, dlatego nie chcę mówić o wielkich celach. Bayern zawsze chce odnosić sukcesy – to DNA tego klubu. Ważne dla mnie jest to, aby pokazać, że mamy dobrą jakość, mentalność, jak i również koncentrację zwłaszcza na treningach. To dla nas bardzo ważne. Jeśli wszystko współgra, to występy zespołu poprawiają się, bo każdy z osobna gra lepiej. Te wszystkie elementy zespół realizuje niesamowicie.”

Źródło: UEFA
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...