DieRoten.pl

Flick o obozie, atmosferze, powrocie Lucasa i młodzieży

11.01.2020, 00:30:57
FotoOlimpik

Zimowe przygotowania w stolicy Kataru dokładnie wczoraj dobiegły już końca. Bayern od pewnego czasu przebywa w Norymberdze, gdzie piłkarze zagrają dziś o 15:30 z 1. FCN.

Tradycyjnie już na zakończenie zimowego obozu przygotowawczego, trener bawarskiego klubu dzieli się swoim zdaniem na temat wrażeń z treningów i warunków, jakie panowały podczas zajęć.

W rozmowie dla oficjalnej telewizji "FCB.tv" opiekun Bayernu Monachium zdradził, że wszystko odbyło się zgodnie z planem, zaś wszelkie warunki w Dosze były świetne, dlatego też sztab szkoleniowy i zawodnicy są zadowoleni z rezultatów.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Hansi Flick odniósł się także do pracy juniorów, atmosfery panującej w zespole oraz sytuacji zdrowotnej poszczególnych graczy. W przypadku Lucasa rehabilitacja przebiega dobrze i za około 3-4 tygodnie Francuz powinien wrócić do gry. Fragmenty wypowiedzi 54-latka znajdziecie poniżej:

Hansi Flick na temat:

...oceny obozu w Dosze:

"...Dla trenera, to zawsze oczywiście bardzo ważne, aby na ośrodkach treningowych panowały doskonałe warunki, żeby murawa była dobra i odległości były niewielkie. Mieliśmy to wszystko tutaj, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy również dali z siebie wszystko. Kiedy już opuścimy ten obiekt, to będziemy mieli za sobą 14 sesji treningowych, co też zawodnicy będą czuć w swoich nogach. Intensywność była bardzo, ale to bardzo wysoka do samego końca."

...atmosfery w zespole:

"...Atmosfera jest świetna. Trzeba przyznać, że ich program treningowy był całkiem ciężki, zaś nasz sztab szkoleniowy był niesamowicie zadowolony - także z postawy graczy, intensywności i tego w jak bardzo skoncentrowany sposób podeszli do wszystkiego. Patrząc ogólnie i podejście zawodników, to trzeba przyznać, że ogólny nastrój jest wyjątkowy. Mamy tutaj dobrych chłopaków, dobrych graczy, zaś w zespole panuje odpowiednia mentalność. Dlatego jesteśmy tak szczęśliwi."

...planowania sesji treningowych:

"...Zawsze o tym dyskutujemy w naszym sztabie szkoleniowym. Ustaliłem z Holegerem Broichem, który odpowiada za przygotowanie fizyczne zawodników, jakich sesji treningowych potrzebujemy. Na samym początku obozu skupiliśmy się oczywiście na kondycji, ale staraliśmy się też wprowadzić nieco zajęć taktycznych, co też należało skoordynować. Zawsze o tym wspólnie rozmawiamy w naszym sztabie, co jest odpowiednie i na co możemy sobie pozwolić. To dobra zabawa, ponieważ wiedza przychodzi poprzez komunikację, dlatego jest to dla mnie wyjątkowy proces, aby zgromadzić wszystkich i zadecydować ostatecznie jakie zajęcia dziś wykonamy."

...równowagi między taktyką i wytrzymałością:

"...Oczywiście od początku było wiadomo, że skupimy się na kondycji na samym początku, dlatego też mieliśmy po trzy treningi na dzień. Wczesnym rankiem, bo o 7:30 udawaliśmy się na 30-minutowy trening biegowy, po czym nieco później znowu pracowaliśmy nad kondycją. Teraz zaś pod koniec przygotowań  wszystko było przygotowane pod taktykę. W przyszłym tygodniu we wtorek znowu skupimy się na kolejnym teście wytrzymałościowym, po czym w środę będziemy intensywnie pracować nad taktyką, aby mieć pewność, że dobrze przygotujemy się na pierwszy mecz."

...rehabilitacji Lucasa Hernandeza:

"...W przypadku Lucasa to proces, który musisz monitorować każdego dnia i odpowiednio reagować. Jesteśmy bardzo zadowoleni jak przebiega jego rehabilitacja. Za trzy lub cztery tygodnie powinien znaleźć się na pokładzie. Według mnie po dwóch tak poważnych kontuzjach w przeciągu roku, nie jest łatwo. Dlatego to dla nas bardzo ważne, aby dobrze go przygotować, zwłaszcza fizycznie. Taki jest nasz cel - kiedy już wróci, kiedy będzie zdolny do gry, to będzie w 100% gotowy."

...problemów Gnabry'ego ze ścięgnem Achillesa:

"...Oczywiście to bardzo irytujące, ponieważ z jednej strony jest dla nas ważnym graczem, a z drugiej strony pierwszy tydzień przygotowań byłby dla niego bardzo ważny i przygotowałby go dobrze na drugą część sezonu. To oczywiście drażniące, ale niestety nie możesz nic zrobić. Przyglądamy mu się każdego dnia.  Musimy teraz zobaczyć jak potoczą się kolejne dni. Przez weekend będzie miał oczywiście więcej sesji treningowych, niż piłkarze, którzy pracowali tutaj. Nie może zagrać z Norymbergą. Mam nadzieję, że wróci w przyszłym tygodniu, przynajmniej we wtorek."

...wrażeń z występów juniorów:

"...Jestem w pełni zadowolony. Byli bardzo skupieni, przeszli przez wszystko bardzo dobrze. W Campusie wygląda to tak samo, więc możemy się tylko cieszyć, ale mimo to przed nimi wciąż długa droga, zanim będą mogli pewnego dnia grać z pierwszym zespołem. Dlatego to ważne, abyśmy się upewnili, że rozwijamy ich stale i robimy to ostrożnie.

...wizyty Kahna:

"...To była dobra wizyta, nie tylko pod względem sportowym. Moim zdaniem to ważne, aby Oliver poznał tutaj wszystkich i zobaczył jak to jest. Myślę że dla niego, to wszystko, przebywanie ponownie z zespołem w hotelu... Znam to z własnego doświadczenia, że jeśli jesteś od tego wszystkiego z dala od miesięcy czy lat, to zawsze miło jest wziąć udział w czymś takim. W jego przypadku jest tak samo. Z pewnością mu się podobało."

źródło: FCB.tv
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama11.01.2020 19:57
Ważne że wyniki będą wiosną takie jakie mają być.
11.01.2020 13:53
Wypowiedzi mega konkretne, wyczerpujące temat, a jak już wiemy również bez owijania w bawełnę. Fajnie, podoba mi się to.
11.01.2020 12:00
Serio Hernandez miał być gotowy na pierwsi rundy wiosennej podobnie jak Coman czy inni szpitalni wycieczkowicze.... Okazuje się, że może na początku lutego wróci... Dramat to opieka lekarska w klubie albo ludzie , którzy nawijają o datach bez konsultacji z klubowym lekarzem.
11.01.2020 09:16
Szczególnie czekam na jakieś konkretne szanse w przypadku tych "młodych"... Kadra marna z masą kontuzji i trener odpowiedni bo jak nie Ty to kto... Obawiam sie tylko,że do końca będziemy się bić o BL i to będzie powstrzymywać przed wpuszczaniem młodzieży:-/
11.01.2020 09:14
Bardzo ciekawe wypowiedzi Flicka, konkretny gościu z wiedza. Zobaczymy jak będzie wyglądała drużyna po jego pierwszych przygotowaniach i obozie.
11.01.2020 09:12

reklama