DieRoten.pl

Tradycyjnie już zarówno przed, jak i spotkaniu z udziałem Bayernu Monachium, na kilka pytań dziennikarzy odpowiadał trener bawarskiego klubu, czyli Hansi Flick.

Mistrzowie Niemiec pokonali dziś SC Freiburg 2:1 i powiększyli swoją przewagę w tabeli ligowej nad drugim RB Lipsk do 4 oczek. Po meczu na temat gry swojego zespołu wypowiedział się Hansi Flick. Opiekuna bawarskiego klubu zapytano wprost pod jakimi aspektami monachijczycy mogą radzić sobie jeszcze lepiej.

− Wykorzystywanie okazji bramkowych. Pod względem naszej determinacji możemy być lepsi. Musimy grać z zimną krwią, stworzyliśmy dziś wiele okazji bramkowych. W rozegraniu czegoś jednak zabrakło − powiedział po meczu Flick.

− Musimy być bardziej spójni. Chcemy znowu grać dominujący i skuteczny futbol, ale tego nie da się zrobić tak po prostu. Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy to kontynuować − mówił dalej.

Warto również odnotować, że przed spotkaniem z Freiburgiem, trener Hansi Flick udzielił również krótkiego wywiadu dla telewizji „Sky”, w którym to odniósł się do błędów w poprzednich spotkaniach oraz możliwej zmiany systemu Bayernu.

− Można to wytłumaczyć brakiem świeżości mentalnej. W Kilonii to była dla nas brutalna pobudka. Teraz to zależy od zespołu, aby wrócić na właściwe tory. Nie ma już więcej wymówek  − stwierdził trener FCB.

− Nikt się nie prosi o zmianę systemu. Zazwyczaj wina leży dalej, ale już się tym zajęliśmy. Jeśli nie wywieramy odpowiedniego pressingu na piłkę, to potem dajemy się zaskoczyć w obronie. Ostatnio nie robimy tego dobrze, musimy nad tym popracować − podsumował Hansi Flick.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama18.01.2021 12:17
Nad stylem nie ma się co pastwić bo jak było, każdy widział. Najważniejsze że było lepiej niż w środę.
18.01.2021 09:07
Ważne 3 punkty ale nad stylem trzeba popracować.
18.01.2021 08:20
Może i wyciągać Neuer dużo pilek,ale najważniejsze żebyśmy z przodu strzelali zawsze jedna więcej. wazne sa 3 pkt.
17.01.2021 22:46
Poprawy nie widać, ale ważne trzy punkty.
17.01.2021 21:47
Dzisiejszy mecz pokazał, że jeszcze sporo piłek wyciągnie Manu z siatki zanim skończą się wymówki.
17.01.2021 21:20
Yyyy...czy ja już to czytałem?;-)