DieRoten.pl
Reklama

Flick do końca sezonu, potem ten Hag?

fot.
Reklama

Od kilku dni niemieckie media i nie tylko cały czas spekulują o znalezieniu następcy dla Niko Kovaca, który w ubiegłą niedzielę osobiście zrezygnował z posady szkoleniowca Bayernu.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że nowym trenerem Bayernu Monachium do końca sezonu zostanie Arsene Wenger, ale jak już wiemy mistrzowie Niemiec zrezygnowali z francuskiego szkoleniowca.

Obecnie najbardziej możliwy scenariusz zakłada pozostanie Flicka na dłużej! Niemiecki "Sport1" donosi, że jeśli jutro wieczorem monachijczycy uzyskają pozytywny wynik i zagrają dobre zawody, to 54-latek najpewniej pozostanie na stołku trenerskim do końca sezonu 2019/20.

W przeciwnym wypadku klub rozważy inne opcje. Florian Plettenberg zaznacza jednocześnie, że Jose Mourinho w żadnym wypadku nie jest tematem w FCB. Pozostając przy temacie Flicka − po tym jak z Bayernu odszedł Niko Kovac, atmosfera uległa poprawie, zaś piłkarze chwalą treningi z nowym opiekunem i często rozmawiają ze sobą.

Co więcej kilku zawodników (wliczając do nich liderów) − z miłą chęcią widziałoby Hansiego w roli szkoleniowca na dłużej. Z informacji "Sport1" możemy dowiedzieć się, że podczas czwartkowej sesji treningowej obecni byli wszyscy gracze bez wyjątku, zaś zajęcia w dużej mierze opierały się na pracy z taktyką. Piłkarze, którzy nie grali w środę jak np. Thiago i Coutinho byli mocno zmotywowani.

Ponadto wewnątrz klubu panuje przekonanie, że 54-latek wyciągnie klub z dołka i Bayern powróci na właściwe tory. Bossowie zauważają te pozytywy oraz fakt, że Hansi cały czas szuka bezpośredniego kontaktu z zawodnikami i często z nimi rozmawia, co też jest bardzo doceniane.

Jeśli jednak Flick pozostanie do końca sezonu, to kto latem miałby przejąć stery? Według wspomnianego wyżej źródła idealnym kandydatem ma być Erik ten Hag. Holender jest otwarty na powrót do Monachium, ale w żadnym wypadku nie opuści Ajaxu w trakcie trwającej kampanii. Wielkimi fanami 49-latka są Rummenigge oraz Salihamidzic (obaj odpowiadają za poszukiwania nowego szkoleniowca).

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...