DieRoten.pl

Flick: Davies posiada spory potencjał rozwojowy

07.11.2019, 15:54:49
FotoOlimpik

Wczoraj wieczorem w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Champions League, po raz kolejny od samego początku wystąpił utalentowany Alphonso Davies.

Warto podkreślić, że dla utalentowanego Kanadyjczyka był to już czwarty mecz z rzędu w wyjściowej jedenastce. Choć nominalnie Alphonso Davies jest skrzydłowym, to w ostatnich pojedynkach był ustawiany na lewej stronie defensywy, gdzie mimo wszystko spisywał się dobrze.

W niedawnym wywiadzie 19-latek przyznał, iż jest zadowolony ze swojego występu w meczu z Olympiakosem. Podobnego zresztą zdania jest tymczasowy trener mistrzów Niemiec, czyli Hansi Flick, który w rozmowie pomeczowej otwarcie pochwalił kanadyjskiego piłkarza.

− Defensywnie Alphonso wykonał bardzo dobrą robotę. Posiada niesamowitą szybkość, w drugiej połowie grał już nieco odważniej. Trzeba przyznać, że Davies posiada spory potencjał rozwojowy − powiedział Flick.

W dalszej części rozmowy tymczasowy trener Bayernu Monachium odniósł się także do ustawienia monachijczyków w obronie. Poza tym Hansi Flick nie skupia się na tym, czy będzie mógł zostać pierwszym trenerem bawarskiego klubu na dłużej (pojawiają się takie głosy).

− Mamy kilku piłkarzy, których brakuje nam w defensywie. Podczas gdy Suele i Lucas są kontuzjowani, to w dodatku Boateng jest jeszcze zawieszony. Musieliśmy sprawić, aby ta czwórka przywykła do siebie, co moim zdaniem udało się − mówił dalej.

− Nie interesuję się tym, co będzie po niedzieli. Nie żyję przyszłością lub przeszłością. Cieszę się tym, co tu i teraz, ponieważ ten zespół pracuje bardzo ciężko − podsumował Niemiec.

źródło: Sky / FCB.de / TZ / AZ
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama08.11.2019 11:29
Skoro jednak nie widzą dla niego miejsca z przodu na razie to chyba lepiej że w ogóle gra. Ale zgadzam się żeby być lewym obrońcą musiałby bardzo poprawić grę w defensywie. Dostaje szansę pewnie dlatego, że jest jeszcze bardzo młody i wciąż jest nadzieja, że się podszkoli.
07.11.2019 20:17
Opanujcie się. To nie jest DL tylko WL lub ML.
Na sile latanie dziur w defensywie!
Chłop ma zasuwać do przodu i tam ma talent .
07.11.2019 19:55
On musi dużo grać, bo inaczej będzie wiecznym talentem.
07.11.2019 19:46
Jeśli ma się rozwijać musi grać i oby za Flicka grał jeśli zostanie trenerem do końca sezonu, bo może się w końcu Alaba obudzi :) FCBM!
07.11.2019 19:45
Też jestem za tym, by dawać mu szansę ale nie kosztem szans zespołu.
07.11.2019 19:16
Mimo tego że gra średnio to jednak dobrze że gra. Nic tak nie podniesie jego umiejętności i pewności siebie jak regularna gra. Jeśli ma talent i będzie grał to na pewno odpali czego życzę jemu i nam:)
07.11.2019 18:56
Ma spory potencjał tylko się musi jeszcze sporo nauczyć.
07.11.2019 17:46
Młodym Alabą to on nie jest ale jak będzie ciężko pracował to kto wie... w pewnych elementach nawet go przypomina.
07.11.2019 16:31
Gdybyśmy tylko grali na wahadłowych to byłby to idealny kandydat. Potrafi namieszać w ofensywie, ale też i daje radę w defensywie. Osobiście trzymam za niego kciuki, bo na pewno stać go na dużo dużo więcej.

reklama