DieRoten.pl

Dokładnie 4 stycznia 2020 roku klub ze stolicy Bawarii rozpoczął oficjalnie przygotowania do rundy wiosennej. Przez pierwsze kilka dni monachijczycy pracowali w Dosze.

„Bawarczycy” zimowe przygotowania w Katarze zakończyli 10 stycznia i wrócili do Monachium. Podczas obozu w ośrodku Aspire Academy w dużej mierze skupiono się na kondycji oraz taktycznych aspektach gry, o czym też z wielkim zadowoleniem mówił Flick.

Mieliśmy świetne warunki, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, program treningowy był całkiem ciężki. Jesteśmy zadowoleni z postawy graczy, intensywności i ich koncentracji – ocenił niedawno Flick.

Po powrocie do kraju, w ubiegłą sobotę mistrzowie Niemiec rozegrali sparing z 1. FC Nuernberg (Bayern został rozbity 5:2), po czym otrzymali od Hansiego Flicka dwa dni wolnego od treningów, aby mogli w spokoju zrelaksować się, odpocząć i zregenerować siły przed czyhającymi wyzwaniami.

Wolne dobiegło już końca i dokładnie wczoraj piłkarze „Gwiazdy Południa” zjawili się w centrum wydajnościowym bawarskiego klubu przy Saebener Strasse, gdzie przeprowadzono szereg testów wydajnościowych i badań medycznych pod czujnym okiem Dr. Holgera Broicha w związku z rundą wiosenną.

To jednak nie koniec, albowiem jak dowiadujemy się z oficjalnego portalu „FCB.de” mała grupa zawodników, wliczając w to juniorów FCB ukończyła również wymagającą sesję treningową na murawie. Na całe szczęście kolejną sesję z pozytywnym skutkiem odbył Serge Gnabry, który odbył szereg ćwiczeń biegowych i z wielką radością pracował także z piłką.

Na odpowiednie przygotowania do wznowienia rozgrywek Bundesligi, trener Hansi Flick ma jeszcze cztery dni – na dziś zaplanowano kolejną sesję, tym razem z udziałem wszystkich (sprawnych) piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama15.01.2020 13:57
Obóz i przygotowania do rundy wiosennej udane, gracze zadowoleni, kontuzjowani gracze powoli dochodzą do zdrowia a w zespole panuje chemia i dobra atmosfera której nawet dotkliwa porażka z sparingu nie zakłuci. Czego chcieć więcej? Jeśli, odpukać, wyniki będą złe to ciekawe na co gracze zrzucą winę?
15.01.2020 08:58
Czy ktoś wie czemu Woo-yeong Jeong nie gra we Freiburgu ?