DieRoten.pl
Reklama

Finał DFB Pokal! FCB Frauen walczy o dublet!

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

To już dziś! Późnym popołudniem do akcji w żeńskim Pucharze Niemiec powracają zawodniczki Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

FC Bayern Frauen vs VfL Wolfsburg (16:00)

Sezon 2023/24 w przypadku piłkarek Bayernu dobiegł już niemalże końca, ale zanim monachijki udadzą się na zasłużony urlop, to czekają je jeszcze trzy spotkania na krajowym podwórku.

Z kolei dzisiejszego późnego popołudnia, zawodniczki FCB Frauen powalczą o dublet – dokładnie o 16:00 na RheinEnergieStadion w Kolonii odbędzie się finałowe starcie żeńskiego Pucharu Niemiec, w którym to Giulia Gwinn i spółka powalczą z ekipą VfL Wolfsburg.

− Oczywiście będzie to trudny mecz, ponieważ zmierzą się dwie najlepsze kobiece drużyny w Niemczech – powiedział przed meczem trener Straus.

− W ostatnich kilku meczach z VfL wyniki były często bardzo wysokie i jednostronne, ale same mecze były zawsze na równym poziomie – podsumował Alexander Straus.

Jeśli mowa o transmisji tego spotkania, to spotkanie zupełnie za darmo będzie można zobaczyć na niemieckim kanale „ZDF”. Ponadto mecz pokaże również stacja „Sky”. Co do sytuacji kadrowej monachijek przed tym starciem, w kadrze FCB Frauen zabraknie takich piłkarek jak Tainara, Guzman, Zawistowska, Kett oraz Runarsdottir.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...