FCB ukarany!

Na cztery kluby Bundesligi zostały nałożone kary są to: FC Bayern Monachium, VfL Wolfsburg, 1 FC Köln i Bayer Leverkusen.

Jak ogłosił DFB w czwartek we Frankfurcie nad Menem zespół Kolonii i Leverkusen musi zapłacić 6000
a Bayern Monachium i Wolfsburg 5000 .

W meczu Borussii Monchengladbach i Kolonii w dniu 13 Listopada, kilka osób z publiczności gospodarzy weszło na plac gry, co wymagało korzystania z ochrony i opóźnienie gry wyniosło 4 minuty.

Tego samego dnia fani Bayeru Leverkusen
podpalili bezpośrednio przed spotkaniem z FC St Pauli bomby dymne

Derby pomiędzy  FC Norymbergą a Bayernem w dniu 14 Listopada zakończyły się zwycięstwem Bayernu 3:0, jednak władzom DFB nie umknął fakt że fani FCB w pewnym momencie spotkania obrzucali bramkę strzeżoną przez bramkarza Norymbergi serpentynami i papierem toaletowym. Mecz wydłużył się około 5 minut.

VfL Wolfsburg z kolei musi zapłacić za to, że sędzia został obrzucany po meczu z FC Schalke 04 (13 listopada) w chwili opuszczenia płyty boiskowej plastikowymi kuflami po piwie.

źródło: kicker.de