FCB nadal walczy o mistrza dzięki Gomezowi!

Zwycięska seria podtrzymana! FC Bayern nie bez problemu pokonał dzisiaj na własnym boisku FC Augsburg 2:1 (1:1). Dwie bramki w tym meczu zdobył Mario Gomez, dzięki któremu Bawarczycy pojadą do Dortmundu na mecz Borussią powalczyć o fotel lidera Bundesligi. Aby tak się stało podopieczni Juppa Heynckesa będą musieli wygrać, bowiem dzisiaj BVB wygrało z VfL Wolfsburg 3:1 i wyprzedza FCB nadal o 3 punkty.

"W żadnym wypadku nie zlekceważymy przeciwnika" zapowiadał przed meczem Manuel Neuer. Takie same nastawienie miał szkoleniowiec Bawarczyków, który wystawił praktycznie najmocniejszy skład. W środku pola od pierwszej minuty zagrał Bastian Schweinsteiger, którego miał asekurować Anatolij Tymoszczuk.

Kibice, którzy zjawili się na Allianz Arena, jeszcze nie zdążyli usiąść na miejscach, a już na tablicy wyników widniał wynik 1:0. Autorem bramki był nie kto inny jak Gomez, który wykorzystał podanie od Francka Ribery'ego i trafił do siatki rywala. Tym samym Francuz sprawił sobie prezent na 29. urodziny. Goście nie zamierzali jednak położyć się przed Bawarczykami i za sprą Koo w 23. minucie doprowadzili do wyrównania.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO MECZU!

W drugiej połowie od samego początku próbował drugi raz wyjść na prowadzenie, jednak długo nie mogli się przełamać. Zrobił to po raz kolejny Mario, który w 60. minucie ustalił wynik meczu na 2:1.

Przebieg spotkania:
1. minuta: GOOOOOOOOOOL! Po 25 sekundach FCB wychodzi na prowadzenie. Ribery przedziera się lewą stroną, podaje w pole karne do Gomeza, a ten na dwa razy pokonuje Jentzscha i otwiera wynik meczu!
10. minuta: Rzut wolny w wykonaniu Robbena. Piłka po uderzeniu Holendra minimalnie mija słupek.
15. minuta: Wielka szansa dla przyjezdnych. Po akcji Nando Rafaela i Marcela Ndjenga, Jerome Boateng zmuszony do interwencji i wybicia piłki z linii bramkowej.
23. minuta: Rzut rożny, niepewna wybicie Jentzscha. Futbolówka spada pod nogi Tymoszczuka, który natychmiast uderza, ale piłka mija bramkę rywala.
23. minuta: Bramka! Axel Bellinghausen podaje do niepilnowanego Koo, który mocno i precyzyjnie strzela, umieszczając piłkę w bramce Manuela Neuera.
35. minuta: Schweinsteiger oddaje strzał zza pola karnego, ale piłka nie trafia do celu.
36. minuta: Muller zagrywa do Gomeza, który uderza piłkę głową, jednak tak nie trafia do siatki Augsburgu.
43. minuta: Kolejna próba Schweiniego ląduje poza bramką.

52. minuta: Muller biegnie z piłką prawą stroną, schodzi do środka i uderza mocno piłkę z lewej nogi, ale ta mija słupek bramki.
56. minuta: Świetna akcja na skrzydle Ribery'ego, ale do jego podania minimalnie spóźnia się Muller.
60. minuta: GOOOOOOOLLLLLL! Bayern odzyskuje prowadzenie! Arjen zagrywa do Gomeza na krótki słupek, a ten bez problemu - w swoim stylu - wpisuje się na listę strzelców po raz drugi.
80. minuta: Wrzutka Lahma, główka Schweiniego - piłkę łapie Jentzsch.
82. minuta: Rajd lewą stroną Francka, ale jego wrzutka nie znajduje adresata.

FC Bayern - FC Augsburg 2:1 (1:1)

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Tymoshchuk (52. Kroos), Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry (90. Contento) - Gomez

Rezerwowi: Butt, Rafinha, Pranjic, Petersen, Olic

FC Augsburg: Jentzsch - Verhaegh, Sankoh, Langkamp, Ostrzolek - Hosogai (82. Hain) - Ndjeng (75. Werner), Koo, Baier, Bellinghausen - Rafael (55. Callsen-Bracker)

Sędzia: Florian Meyer (Burgdorf)

Widzów: 69.000

Bramki: 1:0 Gomez (1.), 1:1 Koo (23.), 2:1 Gomez (60.)

Żółte kartki:     Badstuber / -