FCB jedną nogą w półfinale LM!

Bayern Monachium jest już prawie pewny awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Niemcy pokonali na wyjeździe Marsylię 2:0.

Mecz mógł się rozpocząć znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 7. minucie stworzyli sobie fenomenalną sytuację – strzał głową Loica Remy’ego obronił jednak Manuel Neuer, a dobitka Andre Ayewa minimalnie minęła cel. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany, marsylczycy nie pozwalali rozwinąć Bayernowi skrzydeł i sami też próbowali atakować. Chwila nieuwagi wystarczyła jednak, by na przerwę to monachijczycy schodzili z prowadzeniem. W 44. minucie Mathieu Valbuena w prostej sytuacji stracił piłkę na rzecz Philippa Lahma, chwilę później Arjen Robben dograł prostopadle do Mario Gomeza, a ten szybkim strzałem z linii pola karnego pokonał Elitona Andrade, zastępującego dziś między słupkami Steve’a Mandandę.

Strzelony gol dobrze podziałał na graczy Bayernu, którzy od początku drugiej połowy starali się podwyższyć swe prowadzenie. W 58. minucie strzał Gomeza świetnie wybronił Andrade. W 70. minucie padł jednak gol na 2:0 – dwójkową akcję Robbena i Thomasa Müllera wykończył ten pierwszy, precyzyjnie uderzając z kilku metrów w długi róg bramki.

Do końca meczu Bayern spokojnie kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, podczas gry zrezygnowana Marsylia nie była w stanie przeprowadzić choćby jednego groźnego ataku. Skończyło się więc zwycięstwem monachijczyków 2:0. Ich awans do półfinału jest niemalże przesądzony.

Olympique Marsylia – Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: Mario Gómez 44’, Robben 70’