FCB II notuje pierwszą porażkę

Drugi zespół Bayernu Monachium w piątkowy wieczór musiał uznać po raz pierwszy w tym sezonie wyższość rywala. Porażka tym bardziej boli, iż podopieczni Heiko Vogel'a musieli przełknąć gorycz w spotkaniu derbowym z rezerwami FC Nuernberg. Mecz zakończył się wynikiem 1:2, pomimo że kapitan zespołu Karl-Heinz Lappe wyprowadził Monachijczyków na prowadzenie w 33. minucie.

Niestety po zmianie stron rywale szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia w 48. minucie, zaś decydujący cios o losach spotkania padł w 68. minucie, kiedy to zespół z Norymbergii trafiła na 1:2. "To była bardzo nieszczęśliwa porażka" stwierdził Vogel. FCB II w tym momencie zajmuje 4. miejsce w lidze, mając na swoim koncie 17 punktów po ośmiu rozegranych potyczkach. Liderem jest Jahn Regenburg, który zdobył 28 "oczek" w jedenastu pojedynkach.

FC Bayern II - 1. FC Nürnberg II 1:2 (1:0)

FC Bayern II:  Rössl - Walter, Strohmaier, Feldhahn, Steinhart - Bösel (76. Kurt), Gaudino (70. Pantovic), Weihrauch - Ribéry, Lappe, Green (82. Scholl)

Rezerwowi :Weinkauf, Burger, Günzel, Basta

1. FC Nürnberg II: Kolbe - Wenninger, Weber, Erras, Lippert - Preißinger, Theisen - Feil (46. Knezevic), Baumann (46. Kutschke), Weimar (76. Bergmeister) - Lux

Rezerwowi: Beck, Pötzinger, Wolf, Özdemir

Sędzia:  Florian Fleischmann (Kreith/Pittersberg)