FCB II nie zwalnia tempa, kolejna wygrana

Drugi zespół Bayernu Monachium nadal nie został zatrzymany! Tym razem młodzi Bawarczycy pokonali na wyjeździe VfR Garching 3:1, notując przy tym siódme zwycięstwo z rzędu. Ogromna zasługa w tym debiutanta w pierwszym składzie Maximiliana Franzke.

19-letni pomocnik FCB II wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Najpierw w 9. minucie otworzył wynik spotkania, zaś niewiele później (19.) podwyższył na 2:0. Do końca pierwszej połowy nikt nie był w stanie zmienić wyniku spotkania i na przerwę Monachijczycy schodzili z doskonałym wynikiem.

Niestety po 11 minutach od wznowienia gry, rywale zdołali strzelić bramkę kontaktową. Autorem trafienia był Mike Niebauer, który precyzyjnym uderzeniem zaskoczył golkipera przyjezdnych. Mimo to zamiast kolejnych ataków, gospodarze musieli się bronić przed nawałnicą klubu z Saebener Strasse. Efektem tego był rozstrzygający gol w doliczonym czasie gry Alexandera Nollenbergera (90+3).

VfR Garching - FC Bayern II 1:3 (0:2)

VfR Garching: Engl - Kelmendi, Pflüger, Walter, Genkinger - Zimmerschmied (68. Koch), M. Niebauer, Tugbay (77. Kollmann), Staudigl (85. Zettl) - Suck, D. Niebauer

FC Bayern II: Hoffmann - Awoudja, Feldhahn, Mai - Türkkalesi, Welzmüller, Shabani, Meier - Jeong (67. Fein), Wriedt (90.+2 Nollenberger), Franzke (46. Evina)

Rezerwowi: Früchtl, Senkbeil, Zaiser, Köhn

Bramki: 0:1/0:2 Franzke (9./19.), 1:2 M. Niebauer (56.), 1:3 Nollenberger (90.+3)