FCB górą w meczu na szczycie!

Dzięki zwycięstwu nad Schalke 04 Gelsenkirchen, FC Bayern wraca na pozycję wicelidera Bundesligi! Bawarczycy na własnym boisku ograli jednego z głównych rywali do mistrzowskiej patery 2:0 po koncercie, jaki rozegrał na Allianz Arena Franck Ribery. Francuz dwukrotnie trafiał do siatki rywala (36. i 55.), dając gospodarzom 3 punkty. Tym samym podopieczni Juppa Heynckesa mają 1 punkty przewagi nad Borussią M'Gladbach oraz 4 nad dzisiejszym przeciwnikiem. Bez względu na wynik meczu BVB, Dortmund pozostanie nadal na fotelu lidera.

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU NA ALLIANZ ARENA!

Heynckes dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do spotkania w Lidze Mistrzów z FC Basel. Na ławce rezerwowych musieli pozostać Toni Kroos i Anatolij Tymoszczuk, których miejsce zajęli Thomas Muller oraz Luiz Gustavo.

Z kolei Huub Stevens, szkoleniowiec drużyny z Gelsenkirchen, zawierzył znanemu przysłowiu, iż zwycięskiego składu się nie zmienia, więc nie dokonał żadnej korekty w ustawieniu, które dało awans Schalke do następnej rundy Ligi Europejskiej.

Michael Weiner nie zdążył się nawet dobrze rozbiegać, a na tablicy wyników już powinien widnieć wynik 1:0 dla gospodarzy. Po zagraniu Francka z bardzo bliskiej sytuacji w Timo Hildebranda trafił Muller, zaś dobitkę Arjena Robbena z 12 metrów bramkarz Schalke zdołał sparować na rzut rożny (6.). Chwilę później drugą, bardzo dobrą okazję zmarnował holenderski skrzydłowy (7.).

Odpowiedź gości przyszła w 12. minucie spotkania, jednak uderzenie Kyriakosa Papadopoulosa była bardzo niecelna. Po drugiej stronie boiska dobra kombinacja Robbena i Mullera nie przyniosła otwarcia wyniku spotkania (24.). Z minuty na minutę coraz bardziej rozkręcał się Ribery. Na współkę z Mullerem bliski był gola w 31. minucie, ale w ostatniej chwili przeszkodził im Jefferson Farfan. Z kolei pierwszą, naprawdę groźą okazję w pierwszej połowie przyjezdni stworzyli w 35. minucie - piłkę z rzutu rożnego główkował mocno Christoph Metzelder, ale na posterunku był Manuel Neuer.

Pod bawarskim naporem mur Schalke padł w 36. minucie! W środku pola Gustavo, który od początku grał agresywnie, odebrał piłkę rywalowi i natychmiast zagrał ją do wychodzącego Francka - Francuz przeniósł futbolówkę nad wychodzącym z bramki Hildebrandem, a następnie dopełnił formalności, posyłając ją do pustej bramki!

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Bayern znowu zaprzepaścił świetną sytuację. Ribery wrzucił z rzutu rożnego, piłkę przedłużył Gustavo, zaś z odległości jednego metra strzał Mullera powstrzymał Hildebrand, zaś znajdujący się w trudnej pozycji, piłki do bramki z najbliższej odległości nie potrafił skierować Holger Badstuber. W 44. minucie potężnym strzałem popisał się Christian Fuchs, ale futbolówkę na rzut rożny przeniósł Neuer.

Po zmianie stron powinno być już 2:0. W 46. minucie rzut rożny wykonywał Robben, do piłki najlepiej wyszedł Badstuber, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Chwilę później w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Joel Matip, ale bramkarz FCB wyszedł daleko za pole karne i nastraszył rywal tak, że ten posłał futbolówkę obok bramki. Kolejną doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Mario Gomez - snajper FCB po zagraniu Ribery'ego miał przed sobą tylko Hildebranda, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Czego nie udało się reprezentantowi Niemiec, dokonał po raz drugi w tym meczu Ribery. Francuz rozegrał piłkę z Mullerem i pewnym strzałem pokonał golkipera Schalke 04, podwyższając rezultat na 2:0 (55.).

Następne minuty to spokojna gra i kontrolowanie tempa spotkania przez FC Bayern. W 73. minucie piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Robben. Futbolówkę przedłużył Muller, zaś w ostatniej chwili dotknął ją jeszcze Ivica Olić. Jak się okazało Chorwat był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki Bayernu.

W końcowej fazie spotkania dobre okazje Raula (86.) i Robbena (89.) wybronili Neuer i Hildebrand.

FC Bayern - FC Schalke 04 2-0 (1-0)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba - Robben, Müller (Tymoshchuk 89), Ribéry - Gomez (Olic 72)

Rezerwowi: Butt, Pranjic, Can, Kroos, Petersen

FC Schalke 04: Hildebrand - Höwedes, Papadopoulos, Metzelder (Uchida 84), Fuchs - Matip (Holtby 65), Höger - Farfan, Raul, Draxler (Obasi 57) - Huntelaar

Sędzia: Michael Weiner (Giesen)

Widzów: 69,000

Bramki: 1-0 Ribéry (36), 2-0 Ribéry (55)

Żółte kartki:     Ribéry / Fuchs, Höger