DieRoten.pl

FCB Frauen zawarło partnerstwo z Tigres

23.01.2023, 09:45:33
Ł. Skwiot

Podczas gdy pierwsza męska drużyna Bayernu powróciła już do akcji w Bundeslidze, to żeński zespół FCB znajduje się nadal w fazie przygotowań do rundy wiosennej.

Jeśli mowa o żeńskiej drużynie Bayernu, to podopieczne Alexandra Strausa kończą właśnie kilkudniowy obóz treningowy oraz tournée po Meksyku w ramach tak zwanego „Women’s Tour”. Przypominamy, że oprócz intensywnych treningów, zorganizowano między innymi mecz towarzyski z Tigres.

Jakby tego było mało, to bawarski klub potwierdził również, że żeńska ekipa FCB zawarła wieloletnie partnerstwo z Tigres, które będzie obejmować nie tylko promowanie kobiecej piłki, ale i rownież podróże do Campusu w Monachium (w celu odbycia różnych szkoleń itp.).

− Rozwój kobiecego futbolu w Meksyku to wielka historia sukcesu i jest daleki od zakończenia. Z Tigres Femenil zyskaliśmy ambitnego partnera w tym ekscytującym obszarze wzrostu, który doskonale pasuje do Bayernu − powiedziała Bianca Rech.

− Dzielimy tę samą pasję i mamy te same ambicje w i dla kobiecego futbolu i bardzo cieszymy się na nadchodzące wspólne projekty − dodała dyrektorka sportowa FCB Frauen.

− Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić to partnerstwo z Bayernem. Razem chcemy zrobić wielką różnicę i stworzyć wyjątkowe doświadczenia dla naszych graczy. Bayern to wielka globalna marka i nie możemy się doczekać, aby wypromować Tigres również poza Ameryką − podsumował Mauricio Culebro, prezes Tigres.

Piłkarki Bayernu wkrótce powrócą do Monachium, gdzie następnie rozpoczną już przygotowania do pierwszego boju o stawkę w 2023 roku − 5 lutego Lina Magull i spółka zmierzą się w pojedynku ligowym z ekipą Turbinę Potsdam.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)23.01.2023 16:28
23.01.2023 11:05