FCB Frauen wraca z Essen z 3 punktami

W ubiegły weekend swoje kolejne oficjalne spotkanie w 2023 roku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

SGS Essen 1:2 (0:2) FC Bayern Frauen

Po nieco dłużej przerwie, do akcji w żeńskiej Bundeslidze powróciły piłkarki Bayernu, które przed dwoma tygodniami rozbiły Freiburg aż 8:2. Tym razem monachijki mierzyły się na wyjeździe z ekipą SGS Essen w ramach 19. kolejki ligowej.

Koniec końców pojedynek zakończył się skromnym, ale jakże ważnym zwycięstwem FCB Frauen, które zwyciężyły 2:1, zaś na listę strzelczyń wpisały się Lea Schueller oraz Lina Magull. Warto wspomnieć przy okazji, że od 59. minuty zawodniczki z Monachium grały w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzała Saki Kumagai.

− Niepotrzebnie doprowadziliśmy do takiego wyniku. Mieliśmy cztery stuprocentowe szanse na zdobycie bramki, które musimy wykorzystać. Po bramce Essen z rzutu wolnego, to był trudny mecz, także dlatego, że mieliśmy braki w składzie. Jednak zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział po meczu trener Straus.

Jeśli mowa o obecnej sytuacji w tabeli żeńskiej Bundesligi, to piłkarki Bayernu po rozegraniu dziewiętnastu kolejek zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 52 punktów – na wynik ten przełożyło się 17 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka oraz bramki 55:7.

FC Bayern Frauen:

Grohs - Simon (90’ Bragstad), Kumagai, Viggosdottir, Hansen - Stanway, Zadrazil, Magull (77’ Lohmann) - Buehl, Schueller (77’ Damnjanovic), Rall.

Bramki:

0:1 Schueller (35’), 0:2 Magull (39’), 1:2 Kowalski (61’).

Zawodniczki Bayernu na przygotowania do kolejnego ligowego spotkania będą miały tym razem mniej czasu, albowiem kolejne spotkanie zaplanowano 12 maja – w ramach 20. kolejki ligowej, podopieczne Alexandra Strausa zmierzą się na własnym z TSG Hoffenheim.