FCB Frauen remisuje 2:2 z Hoffenheim

Żeńska drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą drugie spotkanie w ramach letnich przygotowań do sezonu 2023/2024.

FC Bayern Frauen 2:2 (2:2) TSG Hoffenheim

Po serii kolejnych intensywnych treningów, swój drugi mecz towarzyski w ramach przygotowań do sezonu 2023/24 rozegrały zawodniczki pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Po niedawnym zwycięstwie 2:1 nad Spartą Pragą, tym razem monachijki zremisowały 2:2 z ekipą TSG Hoffenheim (wszystkie gole padły w pierwszej połowie). Świetny występ zaliczyła przede wszystkim Jovana Damnjanovica, która dwukrotnie wpisała się na listę strzelców.

− Niestety w drugiej połowie popełniłyśmy zbyt wiele błędów, ale od tego są mecze testowe. Będziemy pracować dalej i chcemy poprawić się w meczu z Fortuną Sittard – podsumowała po meczu Jovana Damnjanovic.

Warto odnotować, że trener Alexander Straus miał już do swojej dyspozycji większość zawodniczek, które w ostatnich tygodniach rywalizowały na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Australii i Nowej Zelandii.

Monachijki będą kontynuować przygotowania w najbliższych tygodniach, po czym 1 września sierpnia mistrzynie Niemiec rozegrają ostatni mecz towarzyski. Rywalkami FCB Frauen będzie holenderska ekipa Fortuny Sittard (na stadionie Campusu o 18:00).

FC Bayern Frauen:

Wellmann - Rall (61' Gwinn), Viggósdóttir, Tainara (46' Hansen), Naschenweng (61' Belloumou) - Zadrazil, Kerr - Lohmann (46' Zawistowska), Magull (61' Şehitler), Kett - Damnjanović (83' Schwarz).

Bramki:

1:0 Krumbiegel (2'), 1:1 Damnjanović (12'), 1:2 Damnjanović (17'), 2:2 Memeti (41').