DieRoten.pl

FCB Frauen II wkracza do akcji

25.08.2022, 07:40:29
Merk Picture / Shutterstock.com

Podczas gdy wszystkie męskie zespoły Bayernu rozpoczęły już zmagania ligowe w sezonie 2022/23, to żeńskie drużyny FCB wciąż jeszcze czekają.

Podczas gdy pierwszy zespół prowadzony przez Alexandra Strausa do akcji wkracza na początku września, to druga drużyna monachijek po intensywnych przygotowaniach lada dzień rozpocznie zmagania ligowe w drugiej żeńskiej Bundeslidze.

Już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia), podopieczne Clary Schoene zmierzą się w pierwszej kolejce z ekipą 1. FC Koeln II. Warto przy okazji podkreślić, że dla nowej trenerki FCB Frauen II będzie to zarazem debiut.

− Jestem super zadowolona z przygotowań, dziewczyny były wspaniałe. Mimo że zwiększyliśmy liczbę sesji w porównaniu z ostatnimi przygotowaniami, moje zawodniczki poradziły sobie bez problemu – powiedziała nowa trenerka FCB II.

− Mecze testowe też się udały. Ze sparingu na sparing lepiej było widać nową strukturę naszej gry. Praca z dziewczynami była naprawdę fajna, bo widać było, że każda zawodniczka chce się rozwijać – dodała.

− Mimo bardzo dobrych przygotowań, trudno mi jest ocenić jak wyglądamy na tle innych drużyn w naszej lidze. Ale jedno jest pewne - nie możemy doczekać się naszego spotkania z Kolonią – podsumowała Clara Schoene.

Jeśli zaś mowa o pierwszym zespole FCB Frauen, to podopieczne Alexandra Strausa nowy sezon ligowy rozpoczną dokładnie 16 września, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z drużyną Eintrachtu Frankfurt. Pojedynek zaplanowano o 19:15.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)25.08.2022 21:19
Powoli sezon czas zacząć.
25.08.2022 09:39
Dalej drogie Panie. Do boju :)