FC Bayern zmiażdżył FC Ingolstadt

Nieszczęśliwa porażka w niedzielę z Hannoverem 96 już na pewno jest zapomniana. Wczoraj wieczorem Bawarczycy na Allianz Arena zaprezentowali się znowu wyśmienicie. FC Bayern w ramach pucharu Niemiec pokonał u siebie 6:0 FC Ingolstadt.

W wyjściowej jedenastce nie zagrali: Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Holger Badstuber, Franck Ribery oraz Mario Gomez. Pomimo braku tych czołowych graczy, Bawarczycy zdominowali totalnie rywali na boisku.

Na placu boju pojawili się tacy piłkarze jak: Jorg Butt, Diego Contento, Anatoli Tomoszczuk, Daniel Pranjic, David Alaba i Nils Petersen. Ogólnie sześć zmian co do wyjściowego składu jaki zagrał w niedzielę z Hannoverem 96. Neuer, Lahm (pierwszy raz od 125 spotkań nie byli w wyjściowej jedenastce), Ribery i Gomez byli oszczędzani i oglądali spotkanie z ławki rezerwowych. Badstuber oraz Schweinsteiger z powodu grypy nie znaleźli się nawet w kadrze.

Grając w piłkę nie można nikogo lekceważyć” – powiedział przed spoktaniem Jupp Heynckes. Kierując się słowami trenera, Bawarczycy rozpoczęli bardzo spokojnie spotkanie ale już po kilku minutach zaczęli dominować nad rywalem. Goście mieli problemy wyjść z własnej połowy. Kibice na Allianz Arena widzieli grę na jedną bramkę, ale bez jakiś naprawdę dobrych okazji na jej zdobycie. Najlepsze okazje mieli Tymoszczuk (13.) oraz Petersen (15., 16.).

Dopiero Thomasowi Mullerowi udało się zdobyć w 33 minucie wyczekiwaną przez wszystkich bramkę. Po tym golu grał tylko FC Bayern, który miał 73% posiadania piłki. Przed przerwą dogodnej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Toni Kroos.

Druga połowa rozpoczęła się od  podwójnego uderzenia gospodarzy. Najpierw po pięknej solowej akcji bramkę zdobył David Alaba (49.), a chwilę później po pięknym podaniu Contento bramkę na 3:0 strzelił Nils Petersen (53.).

Dominujący w każdym elemencie gry Bawarczycy grali spokojnie oszczędzając siły (Muller i Kroos zostali zmienieni) ale mimo to, zdobyli kolejne gole. W 70 minucie Petersen zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. 12 minut później bramkę samobójczą po uderzeniu Rafinha strzela Matip. Wynik spotkania ustala Usami (90.), który po pięknej dwójkowej akcji z Olicem zdobywa swoje premierowe trafienie dla FC Bayernu.

FC Bayern - FC Ingolstadt 6:0 (1:0)
FC Bayern:
Butt - Rafinha, Boateng, Gustavo, Contento - Tymoshchuk, Pranjic - Müller (62. Olic), Kroos (73. Usami), Alaba - Petersen
Rezerwowi: Neuer, Lahm, Van Buyten, Usami, Ribéry, Gomez
FC Ingolstadt: Kirschstein - Görlitz, Pisot, Matip, Fink - Bambara, Metzelder, Knasmüllner (58. Leitl) - Caiuby (58. Buchner), Quaner - Buddle (74. Akaichi)
Sędzia: Guido Winkmann (Kerken)
Widzowie: 63.000
Bramki: 1:0 Müller (33.), 2:0 Alaba (49.), 3:0 Petersen (53.), 4:0 Petersen (70.), 5:0 Matip (samobój, 82.), 6:0 Usami (90.)
Kartki: - / -