FC Bayern traci dwa punkty w Kolonii

Piłkarze Bayernu Monachium z pewnością nie będą wracać w dobrych humorach z Kolonii. W zakończonym przed kilkoma minutami spotkaniu na Rhein-Energie Stadion Bawarczycy tylko zremisowali z 1.FC Koeln 1:1 i tym samym można śmiało powiedzieć, że stracili dwa punkty. Gospodarze od 31. minucie prowadzili po golu Lukasa Podolskiego, któremu w osiągnięciu tego celu wybitnie pomógł Hans Joerg Butt. Na wyrównanie musieliśmy czekać do drugiej połowy, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bastian Schweinsteiger (58.). Co prawda przyjezdni opieczętowali bramkę gospodarzy - Schweini trafił w poprzeczkę, zaś Franck Ribery w słupek, ale wielu groźnych okazji podopieczni Louisa van Gaala nie byli w stanie przeprowadzić.

W porównaniu do meczu z Hamburgiem SV trener Van Gaal był zmuszony do dokonania kilku zmian. Ze składu wypadli Martin Demichelis (kontuzja) oraz Arjen Robben (choroba), zaś Ribery powrócił do Monachium z meczu reprezentacji z lekkim urazem, dlatego też Francuz spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Do pełni zdrowia wrócił Daniel van Buyten i to on wraz z Holgerem Badstuberem tworzył parę środkowych obrońców. Po prawej stronie pomocy znalazło się miejsce dla Hamita Altintopa, zaś obok Mario Gomez w ataku zagrał Ivica Olić.

Pojedynek rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami - to FC Bayern ruszył do zdecydowanych ataków, a gospodarzom pozostało jedynie odpieranie kolejnych sytuacji. W 2. minucie bliski szczęścia był Gomez, ale piłka po jego uderzeniu minęła minimalnie bramkę Kolonii.

W 7. minucie po raz pierwszy na bramkę Hansa Joerga Butta uderzali gospodarze. Zrobił to Podolski, po strzale którego futbolówką wylądowała na poprzeczce. Dzięki tej okazji gospodarze uwierzyli bardziej w siebie i zaczęli grać coraz bardziej agresywnie.

Bliski pokonania Faryda Mondragona był Van Buyten, ale piłka po jego potężnym uderzeniu z rzutu wolnego została sparowana na rzut rożny przez golkipera Koeln (20.). Chwilę później Thomas Müller minimalnie spóźnił się do świetnej piłki zagranej przez Diego Contento (28.).

Gdy się wydawało, że to Bayern zaraz zdobędzie bramkę, to Kolonia wyszła na prowadzenie! Podolski wykonywał rzut wolny z 25 metrów - uderzył na bramkę FCB z całej siły. Wydawało się, że Butt nie powinien mieć z obroną większych problemów, bowiem futbolówka leciała w sam środek, jednak doświadczony bramkarz przyjezdnych popełnił fatalny błąd, nie trafiając czysto w piłkę, co skutkowało stratą bramki (31.).

Ta sytuacja podłamała trochę Bawarczyków, którzy aż do zakończenia pierwszej połowy nie potrafili groźniej zaatakować swoich rywali. Van Gaal jednak nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany i do gry delegował tą samą jedenastkę, co w pierwszych 45 minutach.

W związku z tym, że przez 10 minut drugiej części spotkania nie wydarzyło się nic ciekawego, holenderski szkoleniowiec zdecydował się zareagować zmianiami - niewidocznego Olica zastąpił Miroslav Klose, zaś Altintopa Ribery.

I to właśnie Klose był jedną z głównych postaci przy akcji, która dała gola Bayernowi. Reprezentant Niemiec wspaniale zagrał do wbiegającego w pole karne Müllera, który minął jednego obrońcę i lekko przerzucił piłkę nad Mondragonem. Na piątym metrze znalazł się Schweinsteiger, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce Kolończyków (58.). Strzelec bramki dla FCB pięć minut później mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale piłka po jego uderzeniu głową wylądowała na poprzeczce Koeln (68.).

Z każdą minutą spotkania to Bayern miał więcej sytuacji i coraz bardziej naciskał przeciwników. W 85. minucie znowu uśmiechnęło się szczęście do gospodarzy, kiedy to z 20 metrów mocno uderzył Ribery, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek i wyszła w pole.

1. FC Köln - FC Bayern 1:1 (1:0)

1. FC Köln: Mondragon - McKenna, Geromel, Mohamad, Brecko - Matuschyk, Petit, Maniche - Freis (90.+3 Ehret), Podolski (90. Tosic) - Novakovic

FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento (73. Alaba) - Altintop (56. Ribéry), Van Bommel, Schweinsteiger, Müller - Gomez, Olic (56. Klose)

Rezerwowi: Rensing, Görlitz, Tymoshchuk, Pranjic