FC Bayern remisuje i spada na 3 miejsce

Nie tak miało wyglądać ostatnie spotkanie sobotniej kolejki Bundesligi. FC Bayern zaledwie bezbramkowo zremisował z SC Freiburgiem i tym samym utrata dwóch punktów kosztuje podopiecznych Juppa Heynckesa spadkiem na trzecie miejsce w tabeli ze stratą do lidera z Dortmundu wynoszącą cztery oczka.

ZOBACZ SKRÓT Z MECZU!!!

24.000 kibiców zgromadzoncyh na MAGE Solar Stadion, w tym szkoleniowiec FC Basel nie doczekał się żadnej bramki. Po zwycięstwie nad FC Kaiserlautern 2:0 w ubiegłej kolejce szkoleniowiec Gwiazdy Południa najwidoczniej wyszedł z założenia iż zwycięskiego składu się nie zmienia.

I tak spotkanie rozpoczęli w środku pola David Alaba oraz Luiz Gustavo z Toni Kroosem jako "dziesiątką" i Thomasem Müllerem na prawym skrzydle zamiast Arjena Robbena. Wciąż listę nieobecnych zasilali: Bastian Schweinsteiger, Daniel van Buyten, Diego Contento i Breno.

W przerwie meczu Heynckes postanowił zastąpić Rafinhe Robbenem powodując tym samym znaczną roszadę w ustawieniu. Lahm przeniósł się na pozycję prawego obrońcy, Alaba zajął miejsce na lewej stronie defensywy, a Thomas Müller od tej chwili grał w środku pola.

Na papierze wszystko wydawało się oczywiste - ostatnia drużyna tabeli powinna przegrać z najbardziej utytułowanym niemieckim klubem. Na boisku wyglądało to jednak zgoła odmiennie. Wystarczy wspomnieć, że jedyną okazję na pokonanie Olivera Baumanna w pierwszej połowie miał Thomas Müller dopiero w 43 minucie gry.

Po zmianie stron i wprowadzeniu Holendra gra Bawarczyków wyglądałą lepiej, ale pomimo tego Freiburg bronił rezultatu z niezwykłą zacięstością i zaangażowaniem znacznie tłumiąc w zarodku każdą akcję gości.

Rozczarowujący występ naszego zespołu oznacza spadek na trzecie miejsce w tabeli z 45 punktami zgromadzonymi w 22 kolejkach. W tym momencie pozostaje otrząsnąć się po słabym spotkaniu i udowodnić swoją wartość w pierwszym meczu fazy pucharowej Champions League przeciwko FC Basel. W kolejnym, niedzielnym, ligowym spotkaniu na Allianz Arena zawita Schalke 04.

Najważniejsze punkty spotkania:

8 minuta: Strzał głową Badstubera ląduje w siatce. Bramka zostaje jednak nie uznana ponieważ środkowy obrońca FCB był na minimalnym spalonym
25 minuta:
Flum niebezpiecznie ogrywa defensorów FC Bayernu i w ostatniej chwili sytuację ratuje wślizgiem Boateng
26 minuta: Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Santini, ale piłka mija celu o dobry metr
28 minuta: Kapitan Philipp Lahm udanie blokuje uderzenie Cedricka Makiadiego
36 minuta: Strzał Rafinhi z dystansu chybia celu
43 minuta: Goście marnują świetną okazję na zmianę rezultatu po uderzeniu z volleya przez Müllera
47 minuta: Po rzucie rożnym z lewej strony boiska główkuje Badstuber, ale i tym razem piłka mija słupek bramki
48 minuta: Ależ okazja przy strzale Robbena!  Uderzenie z ostrego kąta mija jednak bramkę
56 minuta:
Strzał z dystansu Luiza Gustavo wyraźnie mija się z celem
71 minuta: Zablokowany strzał Robbena z piętnastu metrów
84 minuta: Strzał Daniela Caligiuriego w stronę bliższego słupka z kłopotami paruje Manuel Neuer

SC Freiburg - Bayern Munich 0-0 (HT: 0-0)