FC Bayern przełamał kolejną barierę

Dzięki wygranej 1:0 w Moskwie z miejscowym CSKA, FC Bayern wszedł do zaszczytnego grona, bowiem było to 100. zwycięstwo Bawarczyków w Lidze Mistrzów. Do tej pory tą barierę udało się złamać tylko trzem innym wielkim klubom - Realowi Madryt (117), FC Barcelonie (109) oraz Manchesterowi United (107). Bilans FCB w Champions League wynosi: 189 meczów, 100 wygranych, 45 remisów, 44 porażki.

Alaba i Hojbjerg powołani
David Alaba
i Pierre-Emile Hojbjerg otrzymali telefony ze swojej ojczyzny. David został powołany do reprezentacji Austrii na mecze el. do ME 2016 z Mołdawią (09.10) oraz Czarnogórą (12.10), zaś Pierre-Emile znalazł się w kadrze Danii na potyczki z Albanią (11.10) oraz Portugalią (14.10).

Porażka U-19
Niezbyt dobrze wiedzie się FC Bayern do lat 19 w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zawodnicy Heiko Vogela po porażce z Manchesterem City 1:4 znowu musieli uznać wyższość rywali, przegrywając z CSKA Moskwa 1:3. Młodzi Bawarczycy na przerwę schodzili przegrywając 0:2, jednak w 56. minucie gola kontaktowego zdobył Lucas Scholl. Niestety w końcówce dostał on czerwoną kartkę, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik został ustalony na 1:3.