FC Bayern pokonuje Dynamo Drezno w sparingu

Bayern Monachium w dniu dzisiejszym rozegrał mecz towarzyski z Dynamo Drezno, który zakończył się wygraną podopiecznych Pepa Guardioli 3:1. Trzecioligowego rywala w 17. minucie zaskoczył Arjen Robben (17.), który jako jedyny wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie. Po zmianie stron do siatki trafiali także Arturo Vidal (48.) i Juan Bernat (74.). Honorową bramkę zdobył tuż przed końcem Pascal Testroet (86.). Sparing miał na celu podreperowanie słabej kondycji finansowej Dynamo.

"Wiele przyjemności sprawiają nam takie mecze. Super było tutaj przyjechać" powiedział kapitan FCB Philipp Lahm w odniesieniu do wyprawy do Drezna. "Wyjazd był doskonały" stwierdził Tom Starke, któremu dane było zagrać drugą połowę potyczki. Doskonale bawili się również miejscowi kibice, którzy w pewnym momencie skandowali: "Jesteśmy lepsi od HSV". Szkoleniowiec bawarskiego zespołu nie chciał ryzykować zdrowiem podstawowych zawodników, dlatego też na boisku nie pojawili się m.in. Manuel Neuer, Jerome Boateng, Thiago czy Robert Lewandowski.

Przy ponad 30 000 publiczności holenderski pomocnik wystąpił jako typowa "9" i już w 9. minucie pojedynku trafił w słupek. Co się nie udało chwilę wcześniej, powiodło się w 17. minucie meczu, kiedy to Robben pokonał golkipera Dynamo. Z kolei gospodarze nie wykorzystali dobrych okazji z 14., 22. i 23. minuty. Po zmianie stron na murawie pojawili się Thomas Muller i wieloletni zawodnik klubu z Drezna Starke. W 48. minucie po podaniu Pierre-Emile Hojbjera do siatki trafił Vidal, zaś na 3:0 podwyższył Bernat (73.). Wynik spotkania został ustalony w 86. minucie, kiedy to Testroet trafił na 1:3.