Favre: Bayern dał nam lekcję gry w piłkę

W sobotni wieczór drużyna rekordowego mistrza w pojedynku na szczycie niemieckiej Bundesligi rozbiła na własnym terenie w Monachium gości z Dortmundu aż 5:0.

Dzięki tej wygranej mistrzowie Niemiec powrócili na fotel lidera i wyprzedzają obecnie ekipę z Zagłębia Ruhry o jeden punkt. Warto jednak mieć na uwadze, że do końca sezonu pozostało jeszcze do rozegrania sześć kolejek.

Po przegranej 5:0 z monachijczykami, na temat tego spotkania wypowiedział się trener dortmundczyków, czyli Lucien Favre. Szwajcarski szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami bez ogródek przyznał, że "Bawarczycy" dali jego drużynie lekcję gry w piłkę.

Trudno jest przełknąć wynik 5:0, ale to w pełni zasłużony rezultat. Gratulacje dla mojego kolegi po fachu. Można śmiało powiedzieć, że Bayern dał nam lekcję gry w piłkę − powiedział po meczu Favre.

− Mieliśmy jako pierwsi dogodną okazję do zdobycia bramki, która mogłaby zmienić losy tego spotkania. Bayern jednak dalej dominował, grał z większą szybkością i lepiej się poruszał po boisku mówił dalej.

Grali po prostu na wyższym poziomie. To była dla nas lekcja, zaś po 4:0 do przerwy ciężko jest wrócić do gry w drugiej połowie − podsumował Favre.

Warto także wspomnieć, że we wczorajszym programie "Wontorra - Der Fussball Talk" gościem był nie tylko prezes Bayernu, ale i Borussii Dortmund, czyli dobrze nam znany Hans-Joachim Watzke. Niemiec zapytany o porażkę 5:0 w ubiegłą sobotę odpowiedział:

− Najpóźniej we wtorek Bayern zda sobie sprawę, że sobotnie zwycięstwo dało im tylko 3 punkty i mają nad nami zaledwie jeden punkt przewagi. Naszym celem jest mistrzostwo Niemiec − skomentował prezes BVB.

Źródło: Omnisport