Fatalny sezon niemieckich zespołów w Europie

Za nami ostatnie ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z całą pewnością nie był to udany tydzień dla zespołów reprezentujących niemiecką Bundesligę.

Jak dobrze wiemy w ubiegły wtorek z marzeniami o grze w półfinale Ligi Mistrzów pożegnał się Bayern Monachium, który odpadł po dość kontrowersyjnym pojedynku z Realem Madryt.

Borussia również zawodzi

Dzień później honoru Bundesligi miała bronić Borussia Dortmund, która w pierwszym meczu na Signal Iduna Park przegrała z francuskim AS Monaco 3:2. Po porażce Bayernu z Realem niemieccy kibice liczyli na BVB, lecz zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela również nie sprostał zadaniu.

Na pierwszą bramkę 17,135 widzów zgromadzonych na Stade Louis II w Monako musiało czekać zaledwie trzy minuty, kiedy to wynik spotkania otworzył Kylian Mbappe Lottin. Na drugie trafienie nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem już w 17. minucie wynik na 2:0 podwyższył Radamel Falcao.

Po zmianie stron nadzieje w serca kibiców BVB wlał jeszcze Marco Reus, który wykorzystał podanie Ousamne’a Dembele. Borussia robiła co w swojej mocy, aby odwrócić losy spotkania, lecz bezskutecznie. Gości z Dortmundu dobił na dziewięć minut przed końcem Valere Germain.

Schalke wypuszcza awans z rąk

Z kolei wczorajszego dnia o awans do półfinału Ligi Europy walczyła ekipa Schalke 04 Gelsenkirchen. Podopieczni Markusa Weinzierla w pierwszym meczu wyjazdowym w Amsterdamie zostali pewnie ograni przez Ajax 2:0.

Pierwsza część spotkania rewanżowego na Veltins Arenie zakończyła się bezbramkowym remisem. Na prawdziwe emocje ekipa „Die Koenigsblauen” kazała nam czekać do 53. minuty, kiedy to pierwszą bramkę zdobył Leon Goretzka.

Zaledwie trzy minuty po objęciu prowadzenia na listę strzelców wpisał się Guido Burgstaller, który okazał się strzałem w dziesiątkę włodarzy Schalke w zimowym okienku transferowym. W 80. Minucie nastąpił z kolei wielki zwrot akcji, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Joel Veltman z Ajaxu.

Ostatecznie starcie w Gelsenkirchen zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy. Jako że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Ajaxu 2:0, konieczna była dogrywka. W 101. Minucie kibice „Die Koenigsblauen” wpadli w euforię, kiedy bramkę na 3:0 zdobył Daniel Caligiuri.

Piłkarzom Schalke 04 wystarczyło dowieść ten wynik do końca, lecz niestety Holendrzy zdobyli bramkę kontaktową w 111. minucie za sprawą Nicka Viergevera. W ostatnich sekundach gospodarze zostali jeszcze dobici przez Amina Younesa – do półfinału awansował tym samym Ajax Amsterdam.

Fatalny sezon dla zespołów Bundesligi

W związku z odpadnięciem Bayernu Monachium i Borussii Dortmund z Ligi Mistrzów oraz Schalke 04 Gelsenkirchen z Ligi Europy, oznacza to, iż w półfinałach europejskich rozgrywek nie zobaczymy żadnego przedstawiciela niemieckiej Bundesligi.

Warto również nadmienić, iż po raz pierwszy od sezonu 2004/05 nie ma żadnej niemieckiej drużyny w półfinałach europejskich rozgrywek (Liga Mistrzów i Liga Europy).

Dzisiejszego dnia miało miejsce losowanie par półfinałowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Oto one: