DieRoten.pl
Reklama

Falk: Bayern bardzo chce Wirtza

fot. Fotolia
Reklama

W klubach niemieckiej 1. Bundesligi możemy wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, przed którymi otworem stoją drzwi do wielkich karier.

Jednym z takich zawodników bezsprzecznie jest Florian Wirtz, który mimo swojego młodego wieku, stanowi już o sile ofensywnej Bayeru 04 Leverkusen.

Niemiecki pomocnik imponuje od miesięcy swoimi występami, zaś jego gigantyczny potencjał sprawia, że budzi on wielkie zainteresowanie na całym piłkarskim globie. Co więcej jednym z głównych kierunków dla 20-latka jest Bayern Monachium.

Co prawda operacja ściągnięcia reprezentanta Niemiec na Allianz Arenę nie będzie wcale łatwa, ale jak podkreślił wczoraj dziennikarz Christian Falk, bawarski klub bardzo chciałby pozyskać Wirtza, choć pod uwagę należy wziąć fakt, że potencjalny koszt transferu może wynieść 100-120 milionów euro.

− Florian Wirtz jest obecnie najgorętszym kąskiem na niemieckim rynku. W Bayernie byli bardzo zirytowani, że przedłużył kontrakt do 2027 roku. Bayern naprawdę chce tego zawodnika, ale nowy kontrakt czyni go bardzo drogim. Leverkusen nie chce go sprzedać za mniej niż 100-120 milionów €. Jest to również trudne dla FCB. Dobry zawodnik musiałby zostać sprzedany za taką kwotę. Jeśli Bayern nie uzgodni nowego kontraktu z Leroyem Sane, otworzyłoby to drzwi dla Wirtza w  Monachium – stwierdził Falk.

− Florian Wirtz chciałby zrobić kolejny krok w Bundeslidze. Dla klubów Premier League oznacza to, że prawdopodobnie nie jest jeszcze na nie gotowy. Bayern chciałby sprowadzić go później, aby był wtedy tańszy. Ale jeśli inny klub zainteresuje się Wirtzem, Bayern będzie musiał działać szybko – podsumował Christian Falk.

Źródło: CaughtOffside
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...