Fakty i liczby z meczu z HSV

Dzięki zwycięstwu 1:0 z zespołem HSV, FC Bayern został nowym liderem Bundesligi i to dzień po swoich 110 urodzinach. W końcu po 652 dniach Bawarczycy zajmują pierwsze miejsce w tabeli. HSV było wymagającym przeciwnikiem i w wielu statystykach stało na takim samym poziomie jak FCB. Portal fcbayern.de zebrał najważniejsze statystyki setnego derby północ- południe.

• Klątwa własnego stadionu w meczach z HSV została przerwana. W piątym meczu Budesligi przeciwko tej drużynie na Allianz Arena w końcu w niedzielę udało się wygrać.  Do tej pory mecze kończyły się dwoma przegranymi Bayernu (dwukrotnie 1:2) oraz dwoma remisami (1:1 i 2:2)

• FC Bayern przegrał ostatnie spotkanie w Budeslidze w siódmej kolejce w Hamburgu. Dzięki zwycięstwu 1:0 Bawarczycy są niepokonani od 17 meczy. Również biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Bayern nie przegrał od 17 spotkań.

• Wyrównany mecz: jak dobrze HSV zagrało w niedzielne popołudnie pokazuja statystyki. Posiadanie piłki przez Bayern to tylko 51%, a nie jak zwykle 60%. W wygranych pojedynkach przyjezdni byli tym razem lepsi (51%). Bawarczycy przewyższali przeciwnika tylko w strzałach na bramkę (16:11), rzutach rożnych (6:3) i dośrodkowaniach (14:7).

• Holger Badstuber wygrał 80% swoich pojedynków. W tej kategorii był najlepszym zawodnikiem na boisku, wyprzedził również obrońcę HSV – Davida Rozehnala (78%). Zawodnik FCB świętował również mały jubileusz. Był to jego 25 mecz w pierwszej lidze niemieckiej.

• Setny mecz północ – południe przyniósł szczęście Bayernowi. Monachijczycy świętowali 58 zwycięstwo, tylko 21 razy tryumfowało HSV.

Ivica Olic wchodząc na boisko w 79 minucie rozegrał swój setny mecz w Bundeslidze.