DieRoten.pl
Reklama

Espanyol gotów sprzedać Rokę za 30 mln euro?

fot.
Reklama

Nie jest żadną tajemnicą, że Bayern Monachium od dłuższego już czasu zainteresowany jest pozyskaniem pomocnika Espanyolu, a będąc dokładniejszym Marka Roki.

Saga transferowa z udziałem hiszpańskiego pomocnika ciągnie się już od kilku tygodni, ale do tej pory nie pojawiły się żadne konkretne informacje co do tematu transferu mistrza Europy do lat 21. Przypomnijmy raz jeszcze – Marc Roca posiada w swojej umowie zapis o klauzuli odejścia, która wynosi dokładnie 40 milionów euro.

Mimo wszystko klub ze stolicy Bawarii nie jest skłonny płacić takiej sumy za młodego zawodnika. W związku z tym mistrzowie Niemiec starali się wynegocjować niższą kwotę. Jednakże obecny klub Hiszpana − Espanyol − nie ma zamiaru sprzedawać swojego gracza za niższą kwotę. Sytuacja może jednak ulec zmianie w najbliższych kilku dniach.

Choć niemiecka prasa pisała, że Bayern wycofał się już z walki o zakontraktowanie Roki, to według Hiszpanów monachijczycy wciąż są zainteresowani transferem, lecz za sumę 30 milionów euro, zaś rozmowy miałby się zacząć po rozegraniu przez RCD meczu kwalifikacyjnego do Ligi Europy.

Najnowsze doniesienia ma dla nas "Sky Sport News". Jak się dowiadujemy Espanyol może być skłonny do zaakceptowania oferty rzędu 30 milionów euro. Z kolei otoczenie 22-latka upiera się przy założeniu, że niczego nie można wykluczyć i "Bawarczycy" wciąż nie zrezygnowali z usług Roki. Dziennikarze zaznaczają jednak, że transfer jest obecnie mało prawdopodobny.

Źródło: Sky Sport News
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...