DieRoten.pl

Elber: Rywalizacja Muellera z Coutinho korzystna dla FCB

26.09.2019, 09:28:17
FotoOlimpik

Jeśli weźmiemy pod uwagę obecną kadrę Bayernu Monachium, to możemy w niej wyróżnić dokładnie dwóch zawodników, których nominalną pozycją jest dziesiątka.

Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak Thomas Mueller oraz sprowadzonym tego lata z FC Barcelony – Philippe Coutinho. Obaj panowie w trwającym sezonie mieli już okazję rozegrać kilka spotkań i póki co prezentują się bardzo dobrze.

Podczas niedawnego wywiadu na temat wspomnianych wyżej pomocników wypowiedział się legendarny Giovane Elber. Ambasador FCB w rozmowie dla niemieckiego dziennika „Bild” oznajmił, że mistrzowie Niemiec mogą wyjść korzystnie na rywalizacji Brazylijczyka z Niemcem.

Dobrze, że Thomas pozostaje zrelaksowany i ma dobre poczucie humoru. Wewnętrznie może być zirytowany, ale nie okazuje tego. On także dobrze się bawi i tak musi pozostać. Bądźcie pozytywni i myślcie pozytywnie. Do tej pory Thomas radzi sobie świetnie – powiedział Elber.

− Ostatnio jako joker strzelił gola w LM. To właśnie musisz pokazywać trenerowi: „Wciąż tu jestem, wciąż jestem żywy.” Ta rywalizacja zainspiruje ich obu. Nie możesz tak prostu oddać młodszemu miejsca i powiedzieć, że czekasz na swoją szansę. Thomas chce pokazać, że wciąż może grać. Zwycięży na tym zespół i Bayern mówił dalej.

− Poznałem Cou. Jest miłym i nowoczesnym facetem, który ma głowę na karku. Choć przyznał, że niemiecki jest trudny, to wciąż się go uczy. To bardzo dobrze o nim świadczy. Pokazuje kolegom: „Chcę być jednym z Was, nie przybyłem tutaj tylko zarobić i wrócić do Barcy. Chcę poznać kraj.” – dodał Giovane.

Legendarny napastnik bawarskiego klubu w dalszej części rozmowy z dziennikarzem zaznaczył także, że zarówno Thomas, jak i Philippe mogą zagrać w wyjściowej jedenastce, zwłaszcza że nie wszyscy zawodnicy będą w stanie grać w każdym meczu.

Może się zdarzyć, że zagrają razem. Nigdy nie wiesz. Mamy Comana i Gnabry’ego, będą też potrzebowali odpoczynku. Wtedy Thomas może również zagrać na skrzydle – podsumował Elber.

źródło: Bavarianfootballworks.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama06.10.2019 15:19
Niech się tylko nie pozabijają. :P
26.09.2019 19:40
Ja uważam że nie ma żadnych przeciwskazań by ci dwaj gracze grali razem i jestem pewny że nie jeden raz taki obrazek w tym sezonie będziemy oglądać.
26.09.2019 12:31
Ci ktorzy nie mieszkali za granica mysla ze nauka jezyka sama przychodzi, wystarczy tylko 'tam byc'. Ja, studiujac za granica oraz mieszkajac w 3 krajach, mowie biegle 3-ma jezykami. Jednak kosztowalo to krwi, potu i poswiecenia .

Dlatego szcun dla Coutinho - jesli faktycznie uczy sie niemca to znaczy ze ma szacunek dla kraju i jej kultury...
26.09.2019 11:56
Mueller wszędzie może zagrać tak jak kiedyś, ale optymalna pozycja dla niego to podwieszony napastnik, bo rozgrywający to z niego żaden.
26.09.2019 11:11
Też tak myślę. Mullerowi to dobrze zrobiło. Do tej pory miejsce na placu miał praktycznie gratis, choć trzeba też przyznać, że wygrał rywalizację z Jamesem. Ale Kolumbijczyk jednak zwłaszcza pod koniec przygody z Bayernem zawodził.
26.09.2019 10:32
Zdrowa rywalizacja zawsze jest dobra dla drużyny. Zawodnicy chociaż nie spoczywają na laurach, bo wiedzą, że miejsce w składzie nie należy im się za nazwisko, a za formę jaką prezentują na boisku.

reklama