DieRoten.pl

Ekstra trening strzelecki Lewandowskiego i polowanie na rekord

25.02.2022, 10:48:52
Pod Stadionem

Bayern Monachium od środy intensywnie przygotowuje się do kolejnego ligowego wyzwania w bieżącym sezonie 2021/22. Tym razem rywalem monachijczyków będzie Eintracht Frankfurt.

Dokładnie w najbliższą sobotę o 18:30 na Commerzbank-Arenie we Frankfurcie, miejscowy Eintracht podejmie u siebie klub ze stolicy Bawarii, który w ubiegłą niedzielę (mimo sporych problemów w pierwszej połowie) pokonał na własnym podwórku ekipę Greuther Fuerth.

Jak informuje dziennik „Bild”, szczególnie podekscytowany nadchodzącym bojem z „Orłami” jest Robert Lewandowski, który odbył wczoraj specjalny trening, który miał na celu poprawić nie tylko jego technikę strzelania, ale i rownież refleks oraz koordynację w polu karnym.

Dodatkowe zajęcia Polaka trwały blisko 15 minut, zaś ćwiczenie polegało na rozstawieniu w okolicach pola karnego pięciu różnych krążków o innych barwach. Podczas gdy Christian Fruechtl bronił uderzeń napastnika FCB, to Holger Broich (trener od przygotowania fizycznego) wydawał polecania „Lewemu” odnośnie ruchu do określonego pachołka.

Na znak Broicha, kapitan polskiej reprezentacji narodowej wybiegał z kręgu stożkowego, otrzymywał podanie, przejmował piłkę i oddawał strzał na bramkę.

Polowanie na kolejny rekord

Polski napastnik stanie jutro przed szansą wyrównania, a nawet pobicia rekordu bramek strzelonych na wyjeździe przez jednego zawodnika w sezonie ligowym. Lewandowski posiada obecnie 16 goli w meczach wyjazdowych w kampanii ligowej 2021/22, zaś rekord należy do Juppa Heynckesa (1973/74) i Timo Wernera (2019/20), którzy strzelili w jednym sezonie 17 goli na wyjeździe.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)25.02.2022 22:32
Musi jutro strzelić ;)
25.02.2022 21:40
@tapczan nie wiem co dokładnie Bayern planuje i na ile te doniesienia są wiarygodne. Zapytany przez Bild, Kahn odmówił komentarza w tej sprawie.
25.02.2022 20:12
Ten ostatni rekord uda się jutro pobić:)
25.02.2022 11:39
@Ivan7 ale to oznacza, że Bayern ma teraz tylko tym zajmować się i zmienia całkowicie swój model działania czy ma to być po prostu dodatkowa opcja zdobywania środków, np. żeby móc dokonywać większych transferów do siebie ? Przecież nie jest tajemnicą, że przy aktualnych wpływach z praw tv w BL i braku finansowego dopingu ze strony rosyjskich oligarchów czy innych szejków Bayern nie jest w stanie realnie konkurować na rynku transferowym. Nie widzę nic złego w tym, że Bayern nie chce siedzieć i narzekać tylko chce działać.
25.02.2022 11:15
Dlaczego nic nie piszesz o możliwej zmianie polityki transferowej klubu? Bayern ma się stać klubem sprowadzającym młodych zawodników, by za kilka lat sprzedać ich z dużym zyskiem. Wydaje mi się, że dla każdego kibica jest to wiadomość tygodnia o ile nie miesiąca budząca duże kontrowesje.